ראשי » סיפורת » זאת העברית שלי

זאת העברית שלי

₪50   40.00

גב הספר

גב הספר

עוף מוכשר ביותר

עוף מוכשר ביותר

כל העיר, 12.8.94, ה’ באלול תשנ”ד

עוף מוכשר ביותר

מי דפק את הסורים? מה עשה אופנהיימר? למה השקדים כלואים?

מדור חדש בענייני לשון מספק את כל התשובות

“צ’יפס מתפוחי-אדמה טבעיים”, הכריזה מודעת הפרסומת בכניסה לסופר. עכשיו מתגלה האמת, נזעקנו. מסתבר שהצ’יפס שנהגנו לאכול עד עכשיו היה עשוי מתפוחי-אדמה מלאכותיים, מפלאסטיק אולי, או שמא מהונדסים גנטית. למה לא אמרו לנו אף פעם?

כשהצ’יפס הנ”ל באמתחתנו, יצאנו לסיור קצר בין נפלאותיו האחרות של המרכול. עוף צעיר ומוכשר הנעים את זמננו בזמרה. בין ההודיות-השלמות והסורים-הדפוקים (לשווא חיפשנו סינים-מטוגנים) מצאנו גם עוף-קופא, מס’ 3. הטלנו אותו לעגלה, שיתחמם המסכן, לצד שקית קמח חיטה לבן-בהיר (הלבן-כהה בדיוק נגמר).

אמנם כשרות לא מטרידה אותנו במיוחד, אבל בכל זאת הופתענו למצוא בדוכן הפיצוחים והממתקים, לצד השקדים הכלואים (אמנסטי יודעת על זה?), ערמוניות בשוקולד חלב וקורנפלקס מצופה אופנהיימר. מה עשה אופנהיימר שזה מגיע לו? ושל מי הפרוסטאטות?

כיוון שלא קיבלנו תשובה, התנחמנו בשקית פחזניות למילוי עצמי ונהגנו לפי ההוראות. לקינוח בחרנו צבע מאכל כחול. הבחירה לא היתה קשה, כי רק צבע אחד מכריז על עצמו שהוא “ממלא אחר דרישות החוק”. אמנם לא פורט איזה חוק, ונותר לנו לשער שהוא אינו רוצח, אינו גונב, ושולח את ילדיו לבית-הספר. בתחושה אופטימית זו הלכנו הביתה.

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “זאת העברית שלי”

האימייל לא יוצג באתר.