ראשי » הגות ועיון » יונה – מסע אל החופש

מבצע!

יונה – מסע אל החופש

₪74   59.20 51.80
Name Range Discount
מבצע שבוע הספר 2022 1 - 1 12.5 %
מבצע שבוע הספר 2022 2 - 2 25 %
מבצע שבוע הספר 2022 3 - 10 37.5 %

גב הספר

גב הספר

יחיד ומיוחד בין ספרי התנ”ך הוא ספר יונה, הדן בבחירה החופשית ומגבלותיה. אתגר הבנת משמעותו של הספר מלווה את המעיינים בו, שהרי נושא זה מעסיק כל אדם במהלך חייו.
יונה – מסע אל החופש מציע קריאה חדשה של ספר יונה. המחברת, ד”ר פנינה גלפז-פלר, מתחקה אחר דרכו של הגיבור, שהאל-האב מוליך אותו, מבלי שהוא עצמו יהיה מודע לכך, למסע רב הרפתקאות. המחברת מקבילה את מסעו של יונה למסעם של יוצאי מצרים, שבו הם הופכים מעבדים לבני חורין.
סיפור יונה וסיפור יציאת מצרים היו לאבן שואבת בכל הזמנים וזכו לפירושים רבים וביטויים רבים בספרות ובאמנות. הבנת שני הסיפורים והזיקה ביניהם פותחת צוהר אל משמעות חופש הבחירה של האדם ושל העם לקבוע את גורלו במו ידיו.
ד”ר פנינה גלפז-פלר מרצה למקרא ותרבויות המזרח הקדום במכון שכטר למדעי היהדות בירושלים. מחברת הספרים: יציאת מצרים מציאות או דמיון (שוקן); נשים עליך שמשון (ידיעות אחרונות); ויולד – יחסי הורים וילדים בסיפור ובחוק המקראי (כרמל), דרשה לכל פרשה (קרן תל”י), לגלות את החג (קרן תל”י), קולם של בגדים (כרמל) ועוד. מפרסמת מחקרים מדעיים ומאמרים בכתבי עת ובאסופות בארץ ומחוצה לה ומשתתפת בקונגרסים בין-לאומיים בחקר המקרא. זכתה בפרסים על תרומתה למחקר ולהוראת היהדות.

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “יונה – מסע אל החופש”

האימייל לא יוצג באתר.