ראשי » סיפורת » תמונה קבוצתית – ספרות ישראלית במאה …

תמונה קבוצתית – ספרות ישראלית במאה ה-21 אנתולוגיה

עריכה: איילה לילי מוזס

מס' עמודים: 894 / תאריך יציאה: 2017

דאנאקוד: 1351-5 / מסת"ב: 972-52-448-4032

₪159   127.20

גב הספר

גב הספר

אסופת הסיפורים “תמונה קבוצתית” מבקשת להעמיד דיוקן עכשווי של התרבות הישראלית על שלל זרמיה. כמו בתמונה קבוצתית, שהמצולמים בה אינם זהים או שווים, וייחודה דווקא בשונותם, כך גם באסופה זאת – העמדת היצירות השונות במהותן יוצרת אמירה ייחודית, הגדולה מסך מרכיביה.

מתוך האזנה לקולות הרבים ולעתים המנוגדים הנשמעים בחברה הישראלית ובספרותה, נבחרו מאה ושבעים יצירות מאת משוררים וסופרים כמספר הזה: יוצרים נודעים וכותבים בראשית דרכם, גברים ונשים, יהודים וערבים, ותיקים ועולים חדשים, בני עדות שונות – כל זאת בתקווה לבטא את הזהויות הרבות והמגוונות המרכיבות את הפסיפס האנושי של מדינת ישראל כיום. בחירת היצירות נערכה בעצה אחת עם מחבריהן ובשיתוף אנשי ספרות רבים. האסופה מביאה לקוראים את מיטב השירים והסיפורים שנכתבו כאן בעשרות השנים האחרונות ועשויה ללמד הרבה הן על הספרות הישראלית כיום והן על עושר פניה ומורכבותה של החברה הישראלית.

 

 

איילה לילי מוזס (חיפה, 1955) היא העורכת הראשית של ספרות ישראלית במאה ה-21 וכותבת תכניות לימוד וספרי לימוד. כמו כן, מוזס מנהלת בית ספר אינטרנטי ללימוד השפה העברית שחרת על דגלו את לימוד התרבות כמרכיב חשוב בדרך ללימוד השפה וּמיועד למשפרי שפה ישראלים וּללומדי עברית כשפה שנייה החיים בחו”ל. בקרוב מוזס מתכוונת להגשים את חזונה ולבנות מרכז חי ללימוד העברית והתרבות הישראלית בשיטת מוזס.

 

תוכן העניינים ורשימת הסיפורים והשירים

תוכן העניינים ורשימת הסיפורים והשירים

תמונה קבוצתית – תוכן העניינים

אירוע השקת הספר:

תמצית הישראליות

תמצית הישראליות

מן התקשורת:

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “תמונה קבוצתית – ספרות ישראלית במאה ה-21 אנתולוגיה”

האימייל לא יוצג באתר.