ראשי » הגות ועיון » טנגו במלכוד

טנגו במלכוד

₪84   67.20

גב הספר

גב הספר

טנגו במלכוד הוא מסמך מרתק. הפרטים המובאים מזווית כל-כך בלעדית הם חלק חשוב מהנאת הקריאה בו. עדות כזו עשויה להיות רבת משקל, מעבר למה שאולי יתגלה בעוד שנים רבות במסמכי משרד החוץ, כאשר יגיע זמנם להיפתח לעיונו של הציבור.

פרופ’ חיים אבני, האוניברסיטה העברית, ירושלים

הספר כתוב בשטף ובצורה מעניינת – הוא מתאר את ההווי העלום של השירות הדיפלומטי, את עבודת הפרך היומיומית, המתחים, המרורים שיש לאכול מלוא חופניים, המקלות הננעצים בגלגלים פעם מכיוון השגריר ופעם מכיוון משרד החוץ; הבטחות שלא מתקיימות ומלחמות מיותרות שנאלץ הדיפלומט לנהל. הספר גם מראה איך אפשר לנצל את המעמד להיכרות עם מגוון אנשים מעניינים וכיצד אפשר לקדם באמצעותם נושאים חשובים. יש בו גם התייחסות לזווית הישראלית של מלחמת פוקלנד-מלווינס, שלא תוארה עד כה.

שולמית גבע, מבקרת ספרות

הטקסט, הכתוב בסגנון קולח ובהרבה חוש הומור, מאפשר הצצה אל חייו של דיפלומט ישראלי. הקטעים המתארים את הפעילות וההיערכות בתקופת המלחמה באיי פוקלנד-מלווינס מעניינים ביותר, כמו גם תיאור השיחות והמפגשים עם הצמרת האינטלקטואלית של ארגנטינה.

אריה דיין, הארץ

מספרי המחבר: ידידות במבחן, כרמל 1998; פרשת לילהאמר – מיומנו של מעורב לא שייך, כרמל 2000; Convergente Diplomatice si Culturale, Presa universitara cluhana, 2002 (רומנית); בין אתמול למחר – על הקידמה לפי לסינג, הרדר וקאנט, כרמל 2004.

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “טנגו במלכוד”

האימייל לא יוצג באתר.