ראשי » סיפורת » חמה עמוקה מן הצל

מבצע!

חמה עמוקה מן הצל

עריכה: יובל שקלים

מס' עמודים: 400 / תאריך יציאה: יוני 2020

דאנאקוד: 249-50764 / מסת"ב: 978-965-540-991-8

נקה

  • מודפס
    ₪94.00 ₪75.20

  • דיגיטלי
    ₪39.00

גב הספר

גב הספר

חמה עמוקה מן הצל הוא רומן אוטוביוגרפי, המספר את סיפור חייו של בן דגניה ב’, שחזר בתשובה וחי חיי תורה ומצוות בַּקיבוץ. ההתמודדות הקשה עם הסתירות והניגודים, נתחלפה לאחר יובל שנים ויותר בהתמודדות חדשה עם חיי קהילה דתית בהושעיה. גיבור הסיפור מוצא את עצמו שוב בעמדה ביקורתית, ומתקשה להשלים עם התמוססות החזון.

הציר הנמתח בין דגניה להושעיה הוא גרעין ההוויה היהודית בעת החדשה. המספר משקף את עולמו הפנימי באמצעות הקִרבה והאהבה העמוקה למעיין היניקה העתיק של התנ”ך ושל ספרות חז”ל. לשונו אוחזת כל העת חדש עם ישן, והוא מרבה בציטוטים מפורשים או נסתרים. לצד היופי שהוא בוחר בו ככלי ביטוי, הוא יוצר אירוניה מתמדת בין ההוויה האנושית והיהודית הישנה, לבין זו המודרנית.

הרומן מקיף תולדות משפחה אחת, משפחת הגיבור, המתפרשׂים על פני ארבעה־חמישה דורות, בין פולין לישראל. הסיפור משלב אין־ספור סיפורים קטנים, על אודות בני המשפחה, אנשים המלווים את חיי הגיבור, וסיפורי הווי יהודיים בני הזמן. באמצעותם משרטט המספר את נקודת המבט ההיסטוריוסופית שלו, על היהודים ועל היהדות היום.

 

 

ד”ר עזריה בייטנר הוא מרצה וחוקר תלמוד. התמחותו היא בספרות המדרש והאגדה. פרסם שני ספרים אקדמיים: סיפורי יבנה, ביקור חולים וניחום אבלים (הוצאת אונ’ בר-אילן, 2011); הכהנים רגזנים הם, לדמותם של הכהנים באגדה (הוצאת הקיבוץ המאוחד, 2015). וכן פרסם מאמרים רבים בכתבי-עת.

 

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “חמה עמוקה מן הצל”

האימייל לא יוצג באתר.