ראשי » סיפורת » סיפורי מסכות

סיפורי מסכות

₪84   67.20

גב הספר

גב הספר

“סיפורי מסכות” הוא קובץ סיפורים קצרים מאת לוּאיג’י פּירַנדֶלוֹ, מגדולי סופריה של איטליה, המתאר את החיים בסיציליה: איכרים, כורי גופרית, נשים ואדונים. בכתיבתו חושׂף פירנדלו צדדים נסתרים וסותרים באופי גיבוריו, ולמעשה מגלה את ריבוי הפנים של האדם בכלל. גילוי “הפנים האחרות” הוא המהלך הנרטיבי העיקרי בסיפוריו ­­- השניוּת המעוררת תהיות על מהות נפש האדם, התפרצות כוחות סמויים מעין או מודחקים המעַוותים לפתע את תווי פני הדמויות לבלי הכר. אישה כנועה הופכת למאהבת מלאת תשוקה (“המסע”); אם מסורה נוטשת את ילדיה ובורחת עם הגבר שהציץ עליה ימים רבים מחלון הבניין הסמוך (“האור מן הבית ממול”); ילד שובב, המשוטט להנאתו בשובו מבית הספר, מתגלה במפתיע לעינינו בפניו המפלצתיות של קין, כשהוא הורג ילד אחר (“צ’ינצ’י”).

כל המהפכים הבלתי צפויים האלה מתרחשים בסיפורי פירנדלו ששזורה בהם שורה ארוכה של וריאציות על נושא תעתועי הגורל, ומשתקפת בהם חיבתו לגרוטסקה של מצבים קיצוניים.

לואיג’י פירנדלו (1867-1936), חתן פרס נובל לספרות 1934, כתב מחזות רבים, ביניהם “שש נפשות מחפשות מחבר”, רומנים, מסות ונובלות. בקובץ מובאים שלושים ואחד סיפורים, ביניהם סיפורו הידוע “הג’ארה”, שהתפרס בסרטם של האחים טַביאני “כאוס”.

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “סיפורי מסכות”

האימייל לא יוצג באתר.