ראשי » סיפורת » סיפור אהבה עם סוף קשור: שלושה סיפורים על כלבים ואדוניהם

מבצע!

סיפור אהבה עם סוף קשור: שלושה סיפורים על כלבים ואדוניהם

נקה

  • מודפס
    ₪69.00 ₪55.20

  • דיגיטלי
    ₪29.00

גב הספר

גב הספר

“זהו סיפור הלקוח מן החיים של שכונה ירוקה בפרוורי העיר הגדולה, שם לבלב וכבה סיפור אהבה גדול שהיו בו רציחות קטנות, מתנות אהבה פרוסות-רגלים, מרדפים ליליים לקול הבזקי ברקים, המתנות ארוכות ודמומות לאהובה מעבר לדלת נעולה, קולות מאותתים כמיהה וגעגועים, פגישות נרגשות עם אור ראשון של בוקר לאחר פרידות חפוזות מליל אמש, טיולי לילה נינוחים לאור ירח שחייך את חיוכו העקום ועוד כל מיני תסמונות מחיי חולי האהבה – ממש כמו שכתוב בספרים…”

במילים אלו מתחיל אחד משלושת הסיפורים שבספר. הסיפורים, העוסקים בכלבים ובאדוניהם, מתארים ברגישות רבה קשר שנרקם מבעד לשתיקה, מבעד להיעדרה של שפה משותפת. הם מעמתעם את תפיסת המציאות של בני האדם עם נקודת המבט של הכלבים וחושפים היבטים מעוררי התפעלות בחייהם של כלבים. הם עוסקים באפשרות קיומו של קשר משמעותי בין שתי ישויות השונות זו מזו, עוקבים אחר החיבור בין בני האדם לכלבים ואחרי נקודות הנתק ביניהם, ומתארים כיצד דווקא בקשר המבוס על מרחק קיים פוטנציאל לקרבה גדולה יותר, לעתים גדולה מזו המתאפשרת בין בני אותו הזן או המין.

מתוך הספר

מתוך הספר

מתוך הפרק הראשון:

אני יכולה לספר את סיפור חיי בקצרה

נולדתי, נותרתי לבד, אימצו אותי, הפכתי להיות בת חסות של משפחה אוהבת, שמו קולר סביב צווארי והוליכו אותי קשורה ברצועה, גדלתי בין אנשים שמבינים ללבה של כלבה, לפעמים קשרו אותי לעץ בעזרת חבל ארוך או סגרו אותי לבד בחדר, גדלתי, התאהבתי, לא היו לי בנים, היו לי מאהבים, חברים ושונאים, אהבתי את גבירתי, האמנתי לה והייתי נאמנה לה, מתי בשיבה טובה, ובאמצע היה לי סיפור אהבה עם סוף קשור.

אני יכולה להתחיל את סיפורי כך:

נעלמים היו קורות לידתי. מכיוון שאיש לא תיעד בדרך כלשהי את אירוע בואי לאוויר העולם וסימני הגזע המעורב שלי היו ממילא מפוקפקים בעיני רואיי ולא עוררו עניין מיוחד, איש גם לא טרח למצוא את שושלת היוחסין שלי. כך אבדו עקבות מוצאי בזיכרון הקולקטיבי.

העובדה הידועה היחידה על ראשית חיי הייתה עדותו של נער שסיפר שמצא אותי בתוך שוחה מרופדת במחטי עצי אורן ביער שהחשיך והשתתק מקולות היום.

אני אישית זכרתי את הרגע שבו הרימו אותי ידיים גדולות והוציאו מפי פטמה חמימה ואחר כך את הקפיצות של קופסת הקרטון שבתוכה התכרבלנו חמישה אחים ואחיות תינוקות באחוות אחים נטושים.

כשהתעוררתי הכה אור חזק בעיניי ומחטים דקרו את גופי. בתוך הבור הקטן שם שכבנו, חיפשנו את אימא שלנו ובכינו. וכשהיא לא באה התקרבנו יותר זה לזה עד שהיינו לגוש של פרווה חומה ושחורה שמתוכו יצאה יללה מתמשכת, כואבת ולא מבינה.

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “סיפור אהבה עם סוף קשור: שלושה סיפורים על כלבים ואדוניהם”

האימייל לא יוצג באתר.