ראשי » מן הקלאסיקה הרוסית » רשימות חורף על רשמי קיץ; כתבים מן המחתרת

מבצע!

רשימות חורף על רשמי קיץ; כתבים מן המחתרת

תרגום: מרוסית: גרשון חזנוב / עריכה: דימיטרי סגל

₪79   63.20 55.30

המלאי אזל

גב הספר

גב הספר

בספר זה מובאות בכפיפה אחת שתי יצירות רבות חיוניות של דוסטוייבסקי, שזמן כתיבתן הוא ראשית שנות השישים של המאה ה־ 19 . לשתי היצירות נודעת חשיבות בהתפתחותו הספרותית וההגותית של דוסטוייבסקי, כמו־כן הן משקפות את נסיבות חייו הדרמטיות. ביצירה ‘רשימות חורף על רשמי קיץ’, המתורגמת כאן לראשונה לעברית, מעלה המחבר את התרשמויותיו מביקוריו במערב ובמרכז אירופה תוך בדיקה־השוואה עם רוסיה מולדתו.
דוסטוייבסקי הוא תייר־מבקר של תרבות אירופה, והתבוננותו משקפת את המאבק האידיאולוגי העיקרי של רוסיה בתקופתו — סלבופילים מול מערבנים. מחלוקת אידיאולוגית זו היא עדיין רבת־השפעה ברוסיה, ובלעדיה אין להבין את המתרחש בה היום.
‘כתבים מן המחתרת’ היא יצירה מרתקת — טקסט־יסוד לכל הספרות המודרנית. אין להבין את קפקא, מוסיל, פרוסט ואחרים מספרות אירופה וכן את ברנר מספרותנו, ללא קריאה מעמיקה של יצירה זו. במרכז עומדת ‘סוגיית האדם’ הכן, המתלבט, המודע למעשיו ולחולשותיו שאינו
מוצא פתרון למצוקתו הקיומית.
ליצירות הללו נוספה מסת־מבוא נרחבת מאת דימיטרי סגל, פרופסור לספרות רוסית באוניברסיטה העברית בירושלים, המאפשרת, לראשונה בעברית, להבין את הקשר ההדוק בין ספרות לחיים אצל דוסטוייבסקי. בעל המסה גם הוסיף הערות רבות ומאירות המאפשרות להבין את הרקע ההיסטורי והתרבותי של הכתבים הכלולים בספר.

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “רשימות חורף על רשמי קיץ; כתבים מן המחתרת”

האימייל לא יוצג באתר.