ראשי » הגות ועיון » ריינר מריה רילקה – דרכו של משורר א’

מבצע!

ריינר מריה רילקה – דרכו של משורר א’

₪84   67.20 58.80
Name Range Discount
מבצע שבוע הספר 2022 1 - 1 12.5 %
מבצע שבוע הספר 2022 2 - 2 25 %
מבצע שבוע הספר 2022 3 - 10 37.5 %

גב הספר

גב הספר

המחברת פורשת את אגדת חייו ואת מסכת יצירתו של אחד הליריקנים הגדולים של כל הזמנים. ספרה הוא צירוף של אנתולוגיה ומונוגרפיה: בהתאם לשאיפת המשורר, שביקש להניח את חייו כעין מסגרת סביב יצירתו (דוגמת הקאתדראלות שנתנו בית לתמונות ולפסלים של ימיֿעבר), שתולים מאות השירים וקטעי הפרוזה שבספר, רבים מהם מתורגמים לראשונה, בתוך סיפור חייו – חיים אלה שרילקה כה עמל לסגננם ולהופכם למיתוס במו ידיו.
נער הנפלט מפנימיה צבאית, אובדֿעצות ואובדֿדרך, מפלס לו את נתיבו, שלב אחרי שלב, אל “ההישג הטהור”, תוך גישושים בלתיֿנלאים, תפניות והתחלות חדשות. מאֶפּיגוֹן חיוור של השירה הרומנטית הגרמנית הוא חותר – ומגיע – אל תחומים לאֿנודעים של שפתֿהשיר ובעקבותיהם – של חוויה ותובנה. האמצעים להשגת מטרותיו הם העבודה והוויתור – העבודה כערך עליון תוך ויתור על כל מרכיבי ה”אושר” המקובל: בית, משפחה, ארץֿמולדת, קשריֿאהבה יציבים.
משורר גרמני זה יליד פראג, אזרח הקיסרות האוסטריתֿהונגרית, מחפש את שורשיו ברוסיה ובדנמרק, בצרפת ובספרד ומשתקע לבסוף בחבל ואלֶה השווייצי שעל הֲגָייו הוא מתרפק בכמה וכמה קובציֿשיר בשפה הצרפתית. תוך שמירה קנאית על זכותו לבדידות הוא קושר קשרים אישיים עם גדולי האמנים של תקופתו: טולסטוי ורוֹדֶן, ז’יד וּוֶרהארן, קוקושקה וקְלֵה, פאסטרנאק וּואלֶרי, ורבים אחרים.
המנגינה הקסומה של יצירתו המוקדמת – שהוא עצמו מתנער ממנה עד מהרה – הופכת פיתוי ומילכוד למשוררים צעירים לאיןֿספור הנכנעים לה ומתקוממים נגדה; יצירתו המאוחרת, עם כל היותה עולם לעצמו, היא נדבךֿיסוד בשירת המאה העשרים. מכשיר הידידות העונה על חרדתו מפני קִרבתֿיתר הוא המכתב, שאותו הוא מפתח לכליֿביטוי ייחודי; קטעים רבים ממכתביו, בתרגום ראשון לעברית, משובצים בין דפי הספר.

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “ריינר מריה רילקה – דרכו של משורר א’”

האימייל לא יוצג באתר.