ראשי » סיפורת » פתאום אביב בסתיו

מבצע!

פתאום אביב בסתיו

תאריך יציאה: יונ-15

דאנאקוד: 249-50303 / מסת"ב: 978-965-540-515-6

נקה

  • מודפס
    ₪69.00 ₪55.20

  • דיגיטלי
    ₪29.00

גב הספר

גב הספר

אומרים יש אהבה בעולם

אפילו הדיון בשאלה מה עוד ניתן לחדש באהבה נשמע כמו קלישאה; הרי הכול כבר סופר ונאמר ונדמה שהדברים מוצו עד תום. אולי משום כך, הספר הזה הפתיע אותי. מחבריו, סמדר גונן ומנשה כהן כלל לא התכוונו לכתוב ספר. הם הכירו כזוג אנשים מבוגרים, שכבר הקימו משפחות, שילדיהם כבר גדלו והם כבר טעמו טעמה של אהבה וגם של אכזבה. לפעמים גרמה להם האהבה לאושר גדול ולעתים היתה זו אהבה מרה וכואבת. ראשיתו של הספר הזה בהיכרות שלאחריה ניסיון להתקרב זה לזה, לגשש זה אחר זה, לגלות זה את עולמו של זה ולבחון את השאלה, האם השותפות עדיפה על הבדידות והאם האהבה תנצח את הקשיים. שני ערוצים שימשו את המחברים: האחד הוא הפגישה האישית ביניהם, והשני הוא ההתכתבות באמצעות הדואר האלקטרוני. תוצאותיה של ההתכתבות הזאת, שלעתים קרובות דנות בפגישות פנים אל פנים, הוא הספר הזה שכולו עוסק בשאלה העתיקה, מהי אהבה.

לעתים קרובות אנחנו מדמים לעצמנו את האהבה כנערה צעירה, כאיילה שלוחה המדלגת לה בין תענוגות העולם. ואכן, הנעורים אוהבים את האהבה, בוחרים בה וגם היא משיבה להם אהבה ובוחרת בהם לעתים קרובות. אבל האם תיתכן אהבה גם בגיל השלישי? האומנם ניתן להתגבר על הקשיים שמציב הגוף הרופס, הנפש הבודדה, הבריאות הרופפת והתהום הפעורה בין השניים מעצם העובדה שאת רוב חייהם חיו הרחק זה מזה?

המחברים יצאו למסע הזה, לאחר התגברות על כמה וכמה מכשולים, והם שבים ממנו עם תובנות חדשות על החומרים שממנה עשויה האהבה, אחרי שבחנו אותה בכנות והם מספרים כמה דברים שעוד לא סופרו על אהבה.

עלית קרפ

מתוך הספר

מתוך הספר

מתוך הפרק גישושים

יום מוזר ומעניין…

כולל הפנייה שלך

אני מרגיש שייתכן שאנחנו מעניינים זה את זה.

החיים הם בעיקר היכולת לתפוס את ההזדמנויות שחולפות מול עינינו ולא לעסוק בדיוק באותה עת בעניינים שבשגרה. אני מקבלת את הצעתך להתכתבות. המראה החיצוני חשוב לי, אבל אישיות סוחפת, מלאה וערנית מאפילה על החיצוניות. אני מחפשת חבר גוף ונפש, מישהו שילווה אותי, בן לוויה לחוויותיי ולהתבוננותי בחיים.

אני לא יודעת אם אני מלאת שמחת חיים אבל אני די סקרנית וחיונית. זה מספיק כמתאבן?

השאלות מעסיקות אותי כל חיי

כאדם, כגבר וכאיש מקצוע

חלק מהדברים העליתי על הכתב.

נוכל לקרוא יחד.

אני קורא הרבה וגם אוהב לכתוב

מניח שיש לנו עניין משותף

אבל תלוי מה רוצים ומה מוצאים.

ראיתי תמונה שלך, פנים חזקות, מעניינות. מהדברים שכתבת אני רואה שהחומרים שבהם אנו עוסקים משיקים זה לזה.

נראה מה אורכם האמיתי של 100 הקילומטרים הפרושים בינינו. אהבתי מה שכתבת

מעניין ומושך

מעניין לי אתך… לרוב אני משתעמם

ואז אני מעדיף את הלבד

שולח לך מכתב שכתבתי לאישה אלמונית.

אני תמיד בעד לומר את הדברים. גם אני מעדיפה את הבדידות על השעמום ממפגשים סתמיים.

אני ספוגת כישלונות אבל לא חדלה לחפש, ולא מוותרת על האפשרות לגלות אדם שאוכל להרגיש קרובה אליו ככל הניתן וביחד עם זאת שלמה ועצמאית.

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “פתאום אביב בסתיו”

האימייל לא יוצג באתר.