ראשי » הגות ועיון » פילוסופיה – לודוויג ויטגנשטיין

פילוסופיה – לודוויג ויטגנשטיין

תאריך יציאה: 2016

דאנאקוד: 249-50373 / מסת"ב: 978-965-540-592-7

נקה

  • מודפס
    ₪69.00 ₪55.20

  • דיגיטלי
    ₪29.00

תיאור

תיאור

לודוויג ויטגנשטיין הוא אחד ההפילוסופים החשובים והמשפיעים במאה ה 20. במרכז עבודתו עומד המושג של פילוסופיה בתור אתיקה של המרה מתמשכת של ראיה ומחשבה, המובילה להבנה וגילוי עצמי.

גב הספר

גב הספר

לודוויג ויטגנשטיין הוא אחד ההפילוסופים החשובים והמשפיעים במאה ה 20. במרכז עבודתו עומד המושג של פילוסופיה בתור אתיקה של המרה מתמשכת של ראיה ומחשבה, המובילה להבנה וגילוי עצמי. עבודותיו המבקשות ליצור שינוי פנימי שיוביל לשינוי חיים בקורא, ובהתאם כוללות מגוון תרגילים רוחניים בשינוי איכותה וכיוונה של תשומת הלב הנערכים באמצעות הדמיון. ספר זה כולל תרגום ראשון של דיונו המפורט והישיר של ויטגנשטיין באופייה של המתודה הפילוסופית החדשה שהוא מציע. הסעיפים המרכיבים ספר זה התחברו סביב שנת 1933 ומאפשרים לראות כיצד התפתחה הגותו של ויטגנשטיין במהלך השנים מאז חיבר את ספרו ‘טרקטטוס לוגי פילוסופי’. כמו כן הם חושפים את דרך הראיה והחקירה הפילוסופית הראויה בעיניו של ויטגנשטיין. בנוסף לתרגום ולדיון התיאורטי הספר מנתח מציג את הקשרים המורכבים שבין חייו של ויטגנשטיין לבין הגותו, זאת על רקע וינה ואירופה של המחצית הראשונה של המאה ה 20. הספר ‘פילוסופיה’ הוא פתיחת צוהר חדש הן להבנת להבנת עולמו של ויטגנשטיין והן להבנת הפילוסופיה שלו.
יואב אשכנזי הוא חוקר עצמאי בעל תואר דוקטור מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בעבר עסק בהוראת פילוסופיה וספרות במסגרות שונות, שימש כעמית מחקר במכון ללימודים מתקדמים ולימד בתכנית להכשרת מורים ותלמידי תואר שני ותעודת הוראה במכון שלום הרטמן בירושלים. כיום הוא חי בוינה ועוסק במחקר, ייעוץ ובניהול עבור גופים פרטיים שונים.

תוכן העניינים

תוכן העניינים

א. דמותו של ויטגנשטיין כאדם וכפילוסוף 15

ב. חייו ועבודתו של ל. ויטגנשטיין 26

ג. ראייתו הפילוסופית של ויטגנשטיין בין מטפיסיקה ומתודה 41

ד. התרפיה הויטגנשטיינית במבט רחב 52

ה. תפיסת הפילוסופיה בטרקטטוס ובסעיפי הטקסט ‘פילוסופיה’ 68

תרגום

תרגום

מגרמנית: יואב אשכנזי

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “פילוסופיה – לודוויג ויטגנשטיין”

האימייל לא יוצג באתר.