ראשי » הגות ועיון » ניטשה – חיי הגות

מבצע!

ניטשה – חיי הגות

₪89   71.20 62.30
Name Range Discount
מבצע שבוע הספר 2022 1 - 1 12.5 %
מבצע שבוע הספר 2022 2 - 2 25 %
מבצע שבוע הספר 2022 3 - 10 37.5 %

תוכן הספר

תוכן הספר

תוכן העניינים

פרק ראשון

שתי אהבות: הכביר והמוזיקה. איך לחיות כשהמוזיקה מגיעה לקצה? תוגה פוסט–סירנית. התפכחות. ניסוי ופיתוי.

9

פרק שני

נער כותב. הדיבידוּאוּם. ברק ורעם. למצוא ולהמציא קורות חיים. פרומתאוס ואחרים. ניסוי ראשון עם הפילוסופיה: ‘גורל והיסטוריה’. אוקיינוס של רעיונות וכמיהה למרחקים.

14

פרק שלישי

בחינות עצמיות. דיאטה בלשנית. חוויית שופנהאור. ההגות כהתגברות עצמית. פיזיות זוהרת וגאונות. ספקות בבלשנות. הרצון לסגנון. מפגש ראשון עם ואגנר.

29

פרק רביעי

מערבולת ההוויה. הולדתה של ‘הולדתה של הטרגדיה’. אכזריות מן היסוד. ניטשה במלחמה. עבדים. חשיבה מוסרית נגד חשיבה אסתטית. חרדה מפני ההתקוממות. הצצות אל רזי הפעולה של התרבות. תמונות זוהרות וסכי–עיניים לנוכח הכביר. חוכמה דיוניסית.

45

פרק חמישי

ניטשה וואגנר: עבודה משותפת על המיתוס. רומנטיקה ומהפכת תרבות. ה’טבעת’. עבודתו של ניטשה על המייסטר. שובו של דיוניסוס. חזיונות חורבן ו’שיא האקסטזה’. התפכחות מאשליות בביירוית.

67

פרק שישי

רוחות התקופה. החשיבה בבית העבודה. ההתפכחויות הגדולות מן הקסם. ‘עיונים טרם זמנם’. נגד החומרנות וההיסטוריזם. מהלומות שחרור וטיפולים להוצאת רעלים. עם מקס שטירנר ומעבר לו.

87

פרק שביעי

פרדה מוואגנר. סוקרטס אינו מרפה. כוח המרפא האוניברסלי של הדעת. התאכזרויות הכרחיות. הניסוי בקור. אטומים נופלים בחלל הריק. ‘אנושי, אנושי–מדי’.

109

פרק שמיני

‘אנושי, אנושי–מדי’. כימיית המושגים. שלילת–עולם לוגית ופרגמטיזם כשיר–חיים. הנורא שבסוציאלי. חמלה. נטורליזם עליז. ביקורת המטפיזיקה. חידת ההוויה נטולת ההכרה. סיבתיות במקום חירות.

128

פרק תשיעי

פרדה מן הפרופסור. החשיבה, הגוף, השפה. פאול ריי. מ’אנושי, אנושי–מדי’ ל’דמדומי שחר’. היסודות הלא–מוסריים של המוסר. מהלכים מחללי קודש. הדת והאמנות על שולחן הניסויים. שיטת שני הבתים של התרבות.

147

פרק עשירי

‘דמדומי שחר’. אמת או אהבה? ספקות בפילוסופיה. ניטשה כפנומנולוג. חדוות ההבחנה. הקולומבוס של העולם הפנימי. גבולות השפה וגבולות העולם. ההשראה הגדולה של צוק סורליי.

166

פרק אחד–עשר

חשיבה קוסמית בסילס מאריה. טבע נטול אנושיות. חישובים נעלים. תורת החזרה הנצחית. ינואר הקדוש בגנואה. ימים מאושרים, מדע עליז. מסינה.

184

פרק שנים–עשר

הומוסקסואליות. דיוניסוס המיני. פרשת לוּ סאלומֶה. זרתוסטרא כמבצר. אנושי ועל–אנושי. אי–ההבנה הדארוויניסטית. פנטזיות השמדה. “מה נקעה נפשי מן המחוות ומהמילים הטרגיות!”

202

פרק שלושה–עשר

שוב זרתוסטרא. הקל שהוא כה כבד. הרצון לאהבה והרצון לעוצמה. שלבים מקדימים והתפתחות. האלימות ומשחק העולם. הבעיה הפתוחה: תגבור עצמי וסולידריות. הסתעפויות בדרך ליצירה העיקרית הבלתי–כתובה: ‘מעבר לטוב ולרוע’ ו’לגניאלוגיה של המוסר’.

228

פרק ארבעה–עשר

השנה האחרונה. על חיי הגותו. לחשוב למען חייו. חיוך האַוּגוּרים. גורל ועליצות. שתיקת הים. הפינאלה בטורינו.

251

פרק חמישה–עשר

הרקב האציל של אירופה מגלה את ניטשה. צירוף נסיבות של פילוסופיית החיים. חוויית–ניטשה של תומאס מאן. ברגסון, מקס שֶלֶר, גאורג זימל. זרתוסטרא במלחמה. ארנסט ברטרם וריטר, מוות ושטן. אלפרד בוימלר וניטשה ההרקליטי. אנטי-אנטישמיות. בעקבות ניטשה: יאספרס, היידגר, אדורנו/הורקהיימר ופוקו. דיוניסוס והעוצמה. סיפור בלי סיום.

262

קורות פרידריך ניטשה

291

ביבליוגרפיה נבחרת בעברית:
תרגומי ניטשה וספרים על אודותיו

308

רשימת מקורות וקיצורים לכתבי ניטשה

310

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “ניטשה – חיי הגות”

האימייל לא יוצג באתר.