ראשי » סיפורת » עם ראול ולנברג בבודפשט – זיכרונות משנות …

מבצע!

עם ראול ולנברג בבודפשט – זיכרונות משנות המלחמה בהונגריה

תרגום: משה יגר

מס' עמודים: 155 / תאריך יציאה: 2017

דאנאקוד: 249-50478 / מסת"ב: 978-965-540-684-9

₪69   55.20 48.30
Name Range Discount
מבצע שבוע הספר 2022 1 - 1 12.5 %
מבצע שבוע הספר 2022 2 - 2 25 %
מבצע שבוע הספר 2022 3 - 10 37.5 %

תיאור

תיאור

חסיד אומות עולם, הדיפלומט השוודי פר אנגר, מתעד את פעולותיו עם חסידי אומות עולם נוספים ובראשם ראול ולנברג.  יחדיו הצילו רבבות רבות מיהודי הונגריה בזמן השואה.

גב הספר

גב הספר

זהו ספר קטן, שבמילים חסכניות ופשוטות מספר סיפור גדול. חסיד אומות עולם, הדיפלומט השוודי פר אנגר, מתעד את פעולותיו עם חסידי אומות עולם נוספים ובראשם ראול ולנברג.  יחדיו הצילו רבבות רבות מיהודי הונגריה בזמן השואה. הספר שלפנינו מספר על מעשים, שהם ככל הנראה הנאצלים ביותר שאדם יכול לעשותם: הצלת חייהם של אחרים, תוך סיכון ממשי של חייו שלו.

 

את הספר תרגם לעברית ד”ר משה יגר, לשעבר שגריר ישראל בשוודיה ומבכירי משרד החוץ, שהיה חברו הטוב של אנגר.

 

גלאי שריר

מתוך הספר

מתוך הספר

מבוא מאת פר אנגר

שנים אחדות אחר סיום המלחמה אמר לי עמיתי, השגריר השבדי בלונדון: “אנחנו, שהיינו שם, מדוע שלא נכתב בצוותא ספר על התנסויותיהם של אנשי משרד החוץ השבדי במלחמת העולם השנייה?” עמיתים נוספים היו אמורים ליטול חלק בכתיבה משותפת זו על המאורעות שחוו בפולין, ברומניה, בנורבגיה ובברלין.

מסיבות שונות לא נכתב ספר זה מעולם. בשנים הבאות הלכו לעולמם שלושה מן המשתתפים המיועדים. הם נחלצו מפצצות ומהפצצות אך איבדו את חייהם במקומות שונים בעולם.

אני עצמי התלבטתי האם אפרסם את קורותי בתקופת המלחמה בעת שירותי בהונגריה. בתחילה הייתה הכוונה להכלילם בסיפור המסועף יותר, שכמה מחברי, שכבר אינם בחיים, היו אמורים ליטול בו חלק.

השתתפותי בפעולות ההצלה של ראול ולנברג במלחמה למען יהודי הונגריה קירבה אותנו זה לזה. גורלו העסיק את מחשבותי יותר ויותר. מסיבה זו מצאתי לנכון להרחיב את הפרק העוסק בפעולות שננקטו להצלתו של ולנברג אחרי המלחמה כדי לתאר מה עשתה שבדיה ומה צריכה הייתה לעשות, בייחוד בשלבים הראשונים של הפעילות להצלתו

 

שטוקהולם, אוגוסט 1979

 

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “עם ראול ולנברג בבודפשט – זיכרונות משנות המלחמה בהונגריה”

האימייל לא יוצג באתר.