ראשי » הגות ועיון » מסיכון לסיכוי

מסיכון לסיכוי

נקה

  • מודפס
    ₪89.00 ₪71.20

  • דיגיטלי
    ₪29.00

גב הספר

גב הספר

ספר זה מציג שיטות התערבות טיפוליות בנוער עובר חוק וצעירים במצוקה, שפותחו בשנים האחרונות.

הספר מוקדש לזכרו של יהודה רימרמן ז”ל, אשר כיהן כקצין מבחן מחוזי לנוער, היה ממעצבי הגישה הטיפולית בעוברי חוק קטינים ובנוער במצוקה, וזאת באמצעות עבודה טיפולית ישירה, עריכת מחקרים וכתיבת ספרים ומאמרים רבים.

הספר כולל חמישה פרקים המציגים את דרכי ההתמודדות של שירות המבחן לנוער עם עוברי חוק צעירים: הרקע וההתפתחות של השירות, שיטת “הצדק המאחֶה” והגישור הפלילי, הטיפול בנערים הנמצאים במעצר בית וההתפתחות בנושא חקירות ילדים והערכתו. כמו כן בספר: “תוכנית מֶנטורינג” – נערות למען נערות; טיפול בעברייני מין קטינים; מסגרת חוץ ביתית לנוער הומו לסבי; קהילת נוער לנפגעי סמים במלכישוע; הפעלת שבט “צופים” בכלא לנוער ותוכנית התערבות ממוקדת צוות בחסות הנוער.

את הספר ערכו: ד”ר מאיר חובב – מנהלו לשעבר של שירות המבחן לנוער והאגף לשירותי תָקוֹן, חוקר ומרצה במוסדות להשכלה גבוהה; ד”ר חיים מהל – ראש תחום טיפול ושיקום ברשות הלאומית למלחמה בסמים ומרצה במכללת עמק יזרעאל; ד”ר מרים גולן – מרצה בבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב, חוקרת, מדריכה ומנחה קבוצות.

מחבּרי הפרקים בספר נמנים עם עובדי השדה ועם מרצים וחוקרים מהאקדמיה. הם מציגים את מגוון ההתערבויות הטיפוליות שפותחו לאחרונה, ואף מנתחים ומעריכים אותן.

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “מסיכון לסיכוי”

האימייל לא יוצג באתר.