ראשי » הגות ועיון » מלאכים אינם חולמים; משנתו של אבן ערבי – השייח&#8…

מלאכים אינם חולמים; משנתו של אבן ערבי – השייח’ הסוּפִי הגדול ביותר

₪74   59.20

גב הספר

גב הספר

האתגרים של המאה ה-21 מחייבים אחדות. ההתחממות הגלובלית, זיהום מקורות המים והאוויר, מגיפות שאינן מכירות בגבולות והיכחדות זנים שלמים של בעלי-חיים אינם בעיה “שלהם” או “שלנו” אלא של המין האנושי כולו. אחדות כזאת היא הבסיס לתורתו של אבן ערבי, השייח’ הסוּפִי בן אנדלוסיה של המאה ה-13. לפי השייח’, האחדות היא האמת שעליה מושתת הקיום כולו. האחדות היא הוודאות העמוקה ביותר, וכל הגעגועים של המין האנושי מכוונים אליה. חתירה אל מעבר לקליפות של “ערבי”, “ישראלי”, “מוסלמי”, “יהודי”, “נוצרי”, “עשיר”, “עני”, “דתי”, “חילוני”, תגלה מהות לאֿנודעת, שאין לה צבע, מין או דת. “לבי נעשה מסוגל לכל צורה” כותב אבן ערבי. “הוא כר מרעה לאיילות. מנזר לנזירים נוצרים. מקדש לאלילים. הכעבה של עולי הרגל. לוחות הברית וספר הקוראן. אני הולך בעקבות דת האהבה. לאן שגמל האהבה יישאני – זאת דתי וזאת אמונתי”.
במאה ה-13 הוא הושלך לבית הסוהר במצרים בעוון כפירה באיסלם. למאה ה-21 הוא מציע אפשרות רעננה להתמודדות עם הניגודים שנדמה כי אינם ניתנים לגישור.

זהו ספרה השלישי של רחל גורדין, לשעבר מבקרת הקולנוע של עיתון “הארץ” וכיום מטפלת בגוף. ספריה הקודמים העמוק אוהב את המסֵכה – רשמי מסע בהודו (1987) וספר הילדים ידִידִי רַאי (1988) יצאו לאור בהוצאת מסדה.

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “מלאכים אינם חולמים; משנתו של אבן ערבי – השייח’ הסוּפִי הגדול ביותר”

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *