ראשי » סיפורת » מעשה בשני אברהם

מבצע!

מעשה בשני אברהם

₪84   67.20 58.80
Name Range Discount
מבצע שבוע הספר 2022 1 - 1 12.5 %
מבצע שבוע הספר 2022 2 - 2 25 %
מבצע שבוע הספר 2022 3 - 10 37.5 %

גב הספר

גב הספר

עלילה מותחת ורבת הפתעות שמתחילה בירושלים, זרועותיה מגיעות לימי הרנסנס באיטליה וכרתים, וקולותיה נשמעים בעברית של אז, ושל ימינו. גיבורי העלילה, אברהם את אברהם, ממזגים בסיפוריהם מציאות ובדיה בצורה מרתקת ורבת ענין.
אלי עמיר, סופר
שני גיבורים בשם אברהם, שניהם נרדפים מפני קנאות דתית, שני סיפורים הנושקים זה לזה על פני מאות שנים ואלפי קילומטרים, ומתרחשים ביוון ובאיטליה. אברהם אביחי מביא לעלילה ממטענו העשיר – הכלל-תרבותי והיהודי – כאשר הוא מפגיש נקמה עם חמלה, ומוות עם אהבה ותקווה לחיים, לתיקון, ולחירות.
מריאן רבינוביץ’, רופא, סופר, פסל
מעניין ואף מרתק בשפע הרפתקאות, ומקורי במבנהו: שני מעגלים המשתלבים אחד בשני…. מרתקת במיוחד ההצצה אל עולמה של יהדות איטליה בסוף תקופת הרנסנס, תמונה נאמנה ומוסמכת של יהדות מיוחדת זו. המחבר מעיד בכך על ידע מעמיק בנושא, וגם לכך ראוי הוא לכל שבח.
חנה בן זמרה, מרצה לשעבר בחוג לשפה ולספרות איטלקית, האוניברסיטה העברית
הסיפור ההיסטורי הדמיוני כתוב בלשון חכמים של המאה הי”ז כאילו נכתב באותם ימים ממש. היהודי האיטלקי בתקופות הבארוק מוצג כדמות יחידאית המסוגלת לחיות וליהנות משני עולמות: למרות העוינות הפורצת מפעם לפעם הוא חולק עם הנוצרי תרבות-שיח ואסתטיקה. המספר מודע היטב לגיאוגרפיה האיטלקית, היוונית והכרתית ובקי מאין כמוהו בהיסטוריה הכללית והיהודית של האזורים שבהם הוא עוסק. הוא גם בקי דיו בנושאי הלכה עד שמצוות היהדות נראות לך כקבילות ובעלות היגיון בסיסי משלהן. הספר בהחלט מרתק ונקרא בנשימה אחת.
פרופסור דוד קסוטו, מראשי הקהילה יוצאי איטליה בישראל
אברהם אביחי, הוא יליד טורונטו ואיש ירושלים, בעבר מילא תפקידים בכירים במשרד ראש הממשלה בימי דוד בן-גוריון ולוי אשכול. אביחי הוא ממקימי בית הספר לתלמידי חוץ לארץ באוניברסיטה העברית, ולימד בו ובאוניברסיטאות בחו”ל. במשך עשר שנים שימש כיושב הראש העולמי של קרן היסוד – המגבית לישראל. בוגר הסמינר התיאולוגי היהודי בניו יורק, ובעל תואר שלישי מאוניברסיטת קולומביה.
ספרים קודמים של ד”ר אביחי: בן-גוריון – מעצב המדינה (עברית, אנגלית, צרפתית וספרדית) ו-DANGER: Three Jewish Peoples. מאמריו הופיעו בכתבי-עת ועתונים בארץ ובחו”ל.

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “מעשה בשני אברהם”

האימייל לא יוצג באתר.