ראשי » סיפורת » לאן נעלמה מדאם סזאן

מבצע!

לאן נעלמה מדאם סזאן

₪84   67.20 58.80
Name Range Discount
מבצע שבוע הספר 2022 1 - 1 12.5 %
מבצע שבוע הספר 2022 2 - 2 25 %
מבצע שבוע הספר 2022 3 - 10 37.5 %

גב הספר

גב הספר

בדוקודרמה ספרותית יחידה מסוגה, אנו זוכים להצצה אינטימית אל מאחורי דלתם של הצייר פול סזאן ואשתו; אל חיי היומיום, המאבק על הכסף ועל ההכרה המקצועית, והכישלון של חיי הזוגיות והנישואים.
על רקע פריס במחצית השנייה של המאה ה-19, על בתי הקפה, בתי הכל-בו הענקיים, השדרות והמוזאונים שלה, מצטיירת דמותה של אישה, שתולדות האמנות מחקו את סיפורה, אך לא יכלו להעלים את עשרות תמונות הדיוקן שצוירו בידי בעלה. במחיקה הזאת, ההיסטוריונים לא היו לבד: גם לבעלה הייתה יד בדבר. במשך שבע עשרה שנים חיה הורטנס לצדו, דוגמנית-ללא-שכר, בת זוג, אמו של בנם המשותף. וכל השנים הללו העלים סזאן את דבר קיומה, נמנע מלהקנות לה מעמד חוקי בתור אשתו, והסתיר אותה מעיני משפחתו. רק לאחר מות אביו הבנקאי, כשהוסרו ממנו הפחד מפני האב והחרדה מאובדן הירושה, התרצה פול סזאן סוף סוף, התייצב לצד הורטנס בכנסייה והעניק לה את טבעת הנישואים הנכספת.

דמותו המרתקת של פול סזאן, הנחשב לאבי הציור המודרני, ודמותה של הורטנס לבית פיקט ש”אהבה רק את פריס ו… גלידה”, נחשפות לעיני הקורא על כל החום, המוזרויות והאנושיות שבהן, בסיפור המשלב תיעוד ובדיון, היסטוריה ורומן תקופתי.

המחברת היא מבקרת ספרות בשבועון “מקור ראשון”.

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “לאן נעלמה מדאם סזאן”

האימייל לא יוצג באתר.