ראשי » הגות ועיון » כבוד אדם וחווה – פמיניזם ישראלי, משפטי וחברתי

מבצע!

כבוד אדם וחווה – פמיניזם ישראלי, משפטי וחברתי

₪98   78.40 68.60
Name Range Discount
מבצע שבוע הספר 2022 1 - 1 12.5 %
מבצע שבוע הספר 2022 2 - 2 25 %
מבצע שבוע הספר 2022 3 - 10 37.5 %

גב הספר

גב הספר

בשביל רבים ורבות בישראל “פמיניזם” הוא אידיאולוגיה אמריקאית הדורשת מנשים להיות גברים – אך גם מסכסכת בין המינים; ההופכת נשים לקורבנות – אך גם ללוחמניות (“שורפות חזיות”); המדיפה רגשנות, בכיינות – אך גם “שנאת גברים” תוקפנית, שכולן לזרא לישראלים רבים. דעות קדומות אלה משרתות את הסדר הקיים ומונעות בחינת הטענות הפמיניסטיות בדבר דיכוי נשים וקיפוחן.
ספר זה מציע פמיניזם ישראלי השייך לכאן ועכשיו: הפמיניזם הישראלי של כבוד האדם, או: פמיניזם כבוד אדם וחוה. זהו פמיניזם המתפתח בישראל, במשפט ובחברה, בדיאלוג קרוב עם חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו ורטוריקת כבוד האדם. בספר זה, הפמיניזם הישראלי של כבוד האדם זוכה לתיאור יסודי ומקיף ולתאורטיזציה (תוך קישור לפמיניזם האנגלוֿאמריקאי והבחנה ממנו).
ספר זה נשען על שאלה של כבוד: ישראליוּת וכבוד האדם (הוצאת כרמל, 2004) ומיישם את תפיסת כבוד האדם המפותחת בו על שאלות מגדריות וחשיבה פמיניסטית. הספר מציג ומלבן את יסודותיה התאורטיים של הבחירה בכבוד האדם כבסיס ערכי לתפיסה פמיניסטית ייחודית ואת התאמתה של זו לחברה הישראלית. הוא מדגים כיצד פמיניזם כבוד האדם פועל במציאות המשפטית והחברתית בישראל, וכיצד ניתן לפתחו ולקדמו בתאוריה ובמעשה. רצח נשים משיקולי כבוד, אונס, הטרדה מינית, הטרדה מאיימת, פורנוגרפיה ובחירה בשם משפחה – כולם מנותחים דרך פריזמת הפמיניזם הישראלי של כבוד האדם. הספר תורם לבנייתו של פמיניזם ישראלי המושתת על ערך כבוד האדם, שישראליוֹת וישראלים רבים יכולים לבחון, לשקול ולאמץ כדי להעלות את ערך חייהם.

אורית קמיר

אורית קמיר

ד”ר אורית קמיר, מן האוניברסיטה העברית והמרכז הישראלי לכבוד האדם, עוסקת באורח אקדמי וחברתי בתחום בו מצטלבים חברה, תרבות ומשפט, ובמיוחד בישראל. חלק חשוב מעבודתה מתמקד בשאלות מגדריות. ספריה האחרים: פמיניזם, זכויות ומשפט (הוצאת האוניברסיטה המשודרת של משרד הבטחון, 2002); שאלה של כבוד: ישראליות וכבוד האדם (הוצאת כרמל, 2004); Every Breath You Take:
Stalling Narratives and the Law (Michigan University Press, 2001); Framed:
Women in Law and Film (Duke University Press, 2006)..
לפרסומים נוספים וכתיבה פובליציסטית – http://www.notes.co.il/orit

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “כבוד אדם וחווה – פמיניזם ישראלי, משפטי וחברתי”

האימייל לא יוצג באתר.