ראשי » הגות ועיון » קשרים והקשרים – גישת המערכות האינטרסובייקטיבית …

מבצע!

קשרים והקשרים – גישת המערכות האינטרסובייקטיבית בטיפול זוגי

תרגום: "מירי שכנאי" / עריכה: שמואל גרזי ומירי שכנאי

₪94   75.20 65.80
Name Range Discount
מבצע שבוע הספר 2022 1 - 1 12.5 %
מבצע שבוע הספר 2022 2 - 2 25 %
מבצע שבוע הספר 2022 3 - 10 37.5 %

גב הספר

גב הספר

דיוויד שדוק מתווה גישה חדשה, גישת המערכות האינטרסובייקטיבית בטיפול הזוגי, והיא משלבת בין תיאוריות פסיכואנליטיות התייחסותיות לבין תיאוריית המערכות.

האם בידודו של המטופל בטיפול הפרטני מביא לריפוי עמוק או יסודי יותר? האם הטיפול ביחסים הבין־אישיים חוסם כניסה אל הלא־מודע של המטופלים? שדוק מביא תיאורי טיפולים, שמהם מסתבר כי אין סתירה בין מטרות הטיפול הפרטני לבין מטרות הטיפול הזוגי. הוא מראה כי התערבות המטפל, המסייעת לתיקון היחסים בין בני הזוג, מטפלת גם ב’עצמי’ שלהם. הדינמיקה של המערכות גורסת כי אפילו יחסים שהגיעו למבוי סתום מסוגלים להשתנות ולהתקדם בדרך לריפוי.

ד”ר דיוויד שדוק, מומחה בין־לאומי בתחום הטיפול הזוגי ומחבר הספר ממבוי סתום לאינטימיות: כיצד יכולה הבנה של צרכים לא מודעים לשנות יחסים, משלב בין הרקע הפסיכואנליטי שלו לבין הכשרתו המוקדמת כמטפל משפחתי.

“ברוב כישרון שילב דיוויד שדוק תיאוריות מגישת פסיכולוגיית העצמי עם גישות אינטרסובייקטיביות, ויצר מדריך כתוב היטב, על־זמני ומעשי, להבנת בעיות ביחסים ולטיפול בהן.”

ד”ר מריון סולומון, מחברת הספרים Narcissism and Intimacy ו־Lean on Me, ומעורכי הספר Countertransference in Couples Therapy.

“קשרים והקשרים מספק סקירה מצוינת וידידותית למטפלים בגישת המערכות האינטרסובייקטיבית ומלווה את הסקירה בדוגמאות רבות המסייעות ליישומה, בהתאם למורכבות הטיפול הזוגי. כל מטפל העובד עם זוגות ימצא בספר מדריך שלא יסולא בפז.”

ד”ר רוברט סטולורו, המכון לפסיכואנליזה בת זמננו, ממחברי הספר טיפול פסיכואנליטי בגישה אינטרסובייקטיבית.

תוכן העניינים

תוכן העניינים

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “קשרים והקשרים – גישת המערכות האינטרסובייקטיבית בטיפול זוגי”

האימייל לא יוצג באתר.