ראשי » הגות ועיון » קתרסיס 4

קתרסיס 4

₪68   54.40

מתוך הספר

מתוך הספר

דבר המערכת
בגיליון זה אנו ממשיכים להרחיב את תחומי הביקורת. יש בו לראשונה מאמר העוסק בתיאוריה של המשפט, מאמר הדן בפילוסופיה האקסיסטנציאליסטית היהודית, ומאמר הדן בענייני המגילות הגנוזות על רקען ההיסטורי. בגיליונות הבאים אנו מצפים למאמרים העוסקים בענייני המזרח התיכון, מקרא, פילוסופיה סינית, מדע המדינה, פסיכולוגיה, ועוד שטחים משטחי המחקר במדעי הרוח והחברה. אנו עושים ככל יכלתנו לשמור על שני העקרונות שבבסיס כתב העת שלנו: ביקורת יסודית של מומחים בשטחים השונים, וללא מורא או משוא פנים.
המדור “על שלושה ועל ארבעה” זכה לכמה וכמה תגובות נלהבות, גם מכמה מן המקורבים לקתרסיס וגם מאנשים מכל שכבות הציבור, ביניהם אלו שאינם אנשי אוניברסיטה. בגיליון זה מופיע באותו מדור מאמר נוסף מאת שמשונה אליעזר, והשלמות למאמרה הקודם. אנו מקוים להמשיך מדור זה במאמריהם של מחברים אחרים בגיליונות הבאים. כן חזרנו בגיליון זה ל”פנינים” ונוסיף לפרסמן בהמשך.
גם בגיליון זה מתפרסמת תגובתו של מבוקר על מאמר ביקורת על ספרו, ותגובה לתגובתו מאת המבקר. אנו חוזרים ואומרים כי התגובות והויכוח הם חלק מהותי של תהליך הביקורת, ונשמח לפרסם תגובות למאמרים בקתרסיס גם בעתיד.
כתב העת קתרסיס מצוי כבר בעשרות ספריות אקדמיות ועירוניות בארץ, ומספר הולך וגדל של ספריות מדעיות בעולם החל לרכוש אותו. כן החל כתב העת למשוך את תשומת לב אמצעי התקשורת בישראל.
אנו ממשיכים.

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “קתרסיס 4”

האימייל לא יוצג באתר.