ראשי » הגות ועיון » לקסיקון להינדואיזם

מבצע!

לקסיקון להינדואיזםKlaus K. Klostermaier - A Concise Encyclopedia of Hinduism

תרגום: אלה טלטש; ערן מגריל / עריכה: ד"ר איתמר תאודור

מס' עמודים: 293 / תאריך יציאה: מרץ 2018

דאנאקוד: 249-50543 / מסת"ב: 978-965-540-750-1

₪99   79.20 69.30
Name Range Discount
מבצע שבוע הספר 2022 1 - 1 12.5 %
מבצע שבוע הספר 2022 2 - 2 25 %
מבצע שבוע הספר 2022 3 - 10 37.5 %

גב הספר

גב הספר

ההינדואיזם הוא דת עולם אשר לה כמיליארד מאמינים; רובם חיים בהודו אך השפעתה הגלובלית היא עצומה ובכלל זה מסורת היוגה ואף הבודהיזם ששורשיו נעוצים בהינדואיזם הקדום. ישנה בישראל מסורת אקדמית ארוכת שנים של לימודי הינדואיזם וסנסקריט, ויעידו על כך שלל הספרים בנושא ובכלל זה יצירות המופת שתורגמו מסנסקריט לעברית. לקסיקון להינדואיזם תורם תרומה של ממש להבנת הדת החשובה הזאת תוך הנהרת שלל מושגים; מקומות, כתבים, טקסים, פסטיבלים, חגים, פולחנים, מיתולוגיות, מקדשים, הוגים, מסורות, אלים, מסדרים ואישים הפרושים על פני היסטוריה בת אלפי שנים – מהעבר העתיק ועד הודו המודרנית. כך מתאר הלקסיקון את מסורת היוגה, את הבהגווד גיטא, את מהאטמה גנדהי, את הדהרמה הוודית, את חג הדיוואלי ועוד כאלפיים ערכים שונים. הלקסיקון נועד לתלמידי וחוקרי ההינדואיזם ומדעי הדתות, למתרגלי היוגה והמדיטציה, למטיילים ואנשי עסקים,  ולכל קורא המשכיל שמעוניין להרחיב את ידיעותיו בנושא המרתק הזה.

 

המחבר פרופ’ קלאוס ק. קלוסטרמאייר הוא מגדולי חוקרי ההינדואיזם בעולם. עורך המהדורה העברית, ד”ר איתמר תאודור, מלמד הינדואיזם במסגרת החוג ללימודי אסיה באוניברסיטת חיפה.

מתוך הספר - ה"א:

מתוך הספר - ה"א:

הְרִישִיקֵשָׁה (2), גם רִישִׁיקֵשׁ (Hṛṣikeśa [2], also Rishikesh). הר ואתר המהווה מוקד עלייה לרגל, 30 ק”מ צפונית להָרְדְוָור.

הָרִישְׁצָ’נְדְרָה (Hariścandra). מלך קדמון הידוע באדיקותו וצדיקותו, מופת של סובלנות ופתיחות, נמצא במרכזם של סיפורים רבים בפוראנות ובהמחזות דרמטיות.

הָרָפָּה (Harappa). עיר עתיקה בעמק האינדוס שנחפרה בראשית המאה העשרים. בעוד שחוקרים רבים עדיין רואים בה חלק מתרבות טרוםֿאָרִית, כמה ממצאים שנתגלו לאחרונה, מרמזים שייתכן והייתה ישוב עירוני של תקופה וֶדִית מאוחרת.

מתוך הספר - נו"ן

מתוך הספר - נו"ן

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “לקסיקון להינדואיזם”

האימייל לא יוצג באתר.