ראשי » הגות ועיון » התרבות האחרת – יידיש והשיח היהודי

מבצע!

התרבות האחרת – יידיש והשיח היהודי

₪83   66.40 58.10

המלאי אזל

גב הספר

גב הספר

הספר התרבות האחרת, סיפורה של לשון היידיש והתרבות שהצמיחה אותה וכוננה על ידה, נובע מצירוף נדיר של ידע בלשני והיסטורי, הבנה מעמיקה של תהליכים היסטוריים, כתיבה מדעית ומדויקת המיועדת לקהל רחב ואהבה גדולה.
בחלקו הראשון של הספר מתאר הרשב את מאפייני שפת היידיש ואת פתיחותה לתרבויות הסובבות אותה. בהיותה מערכת התקשורת המרכזית בחברה רב-לשונית, המתקיימת באזורים תרבותיים, גאוגרפיים ולשוניים שונים זה מזה במשך כאלף שנים, הוותה מערכה פתוחה זו גשר בין המסורת הלשונית העברית, תלוית-הטקסטים, לעולם האירופי. הרשב מדגים ומסביר את הדרכים שבהן מייצר המיזוג ממד של עומק לשפה ה”יום-יומית” ומאפשר אירוניה ופרספקטיבות מורכבות. בד בבד הרשב מראה כיצד הטמיעה היידיש בתוכה את דרכי הלימוד המסורתיות: הדיאלוג, החקרנות והציטוט ועשתה אותם למאפיינים של השפה והתרבות.
בחלק השני של הספר מתמקד הרשב בפריחת ספרות יידיש מסוף המאה ה-19 עד למחצית המאה ה-20. היא מתוארת כחלק מהמהפכה שעברו השפה ודובריה עקב פתיחת שערי הגטו. את ההישגים הגדולים מדגים הרשב באמצעות דיונים בכמה יוצרים חשובים ובעיקר בשירה האינטרוספקטיביסטית בניו-יורק, והוא חותם, בגזרת ההיסטוריה, בפרק המבכה את סופה של התרבות האחרת.

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “התרבות האחרת – יידיש והשיח היהודי”

האימייל לא יוצג באתר.