ראשי » סיפורת » השכונה

מבצע!

השכונה

₪84   67.20 58.80
Name Range Discount
מבצע שבוע הספר 2022 1 - 1 12.5 %
מבצע שבוע הספר 2022 2 - 2 25 %
מבצע שבוע הספר 2022 3 - 10 37.5 %

גב הספר

גב הספר

“ספרו של נתן ינאי מהווה תרומה חשובה וייחודית לגל הספרים האוטוביוגרפיים שמציף לאחרונה את הספרות הישראלית. מבחנו של ז’אנר מורכב ותובעני זה הוא בכתיבה האמנותית שדרכה נחשפים ה”אני” וחייו. במבחן זה עומד ינאי בהצלחה מרשימה. מעבר לכישרונו כמספר וכמתבונן, מתבלטת יכולתו לחבר חיבורים דקים ומרתקים בין סיפורו של ילד לסיפורה של משפחה, בין בית-הספר לתנועה, בין מקום לזמן. ה’שכונה’ שלו היא מבצרם של הילדים וקהילתם של המבוגרים. היא מערכת של ערכים, של תפישות עולם ושל חלומות לא ממומשים. פרופ’ ינאי לא חדל להפתיע. לפני שנים אחדות פירסם ספר שירים כובש לב, חכם ומרגש. כאן הוא מציג רומן אוטוביוגרפי חדשני ומהנה.”
פרופ’ ניצה בן-דב

***

“כמי שגדל ב’שכונה’ – מעונות עובדים ח’ בצפון תל-אביב – קראתי בהתרגשות ובשקיקה את ספרו של נתן ינאי. העולם החווייתי – הפנימי והחיצוני – המעוצב בספר ביד אמן וברגישות רבה, הוא גם העולם המאכלס את מכלול זכרונותיי. היינו גאים בשכונתנו ובאחדים מראשי היישוב ומנהיגיו, כמו גם באנשי חינוך ומעש, שגרו בה. כמה מהם — גולדה מאיר ומרדכי נמיר – אף מופיעים בסיפור ‘השכונה’. ועם זאת, ייחודו של הספר הוא דווקא בעובדה שגם מי שלא גדל בשכונה זו יכול להישאב לעולמו של המחבר כילד, ההולך ונפרש לנגד עיניו של הקורא בזכות כשרון הכתיבה של ינאי המפליא לברוא מחדש את מה שאירע באותן שנים סוערות של טרום המדינה.”

דר’ אביב עקרוני

***

על המחבר:

המחבר, פרופסור אמריטוס מאוניברסיטת חיפה, פירסם ארבעה ספרים ומאמרים רבים בעברית ובאנגלית בנושאי מדע המדינה והיסטוריה פוליטית. “השכונה” היא יצירתו הספרותית השנייה היוצאת לאור. לפני כן פירסם את ספר השירים “מרכבת זהב” (כרמל, 2003).

צפו בריאיון עם המחבר

צפו בריאיון עם המחבר

ריאיון עם המחבר – מוטי גולני מארח את נתן ינאי בערוץ האקדמי:

http://actv.haifa.ac.il/programs/Item.aspx?it=2273

פרופ’ נתן ינאי הידוע במחקריו על הפוליטיקה הישראלית ומשבריה, לא חדל להפתיע מאז פרישתו לגמלאות. יחד עם ספרי שירה שכתב, ראתה אור לאחרונה אוטוביוגרפיה שלו, ‘השכונה’ (בהוצאת כרמל), בה הוא מתאר את ילדותו התל אביבית בשנות הארבעים של המאה הקודמת, ערב הקמת המדינה. בכנות יוצאת דופן ותוך עמידה מרתקת על הקשר בין הפרטים לבין המשמעות ההיסטורית הכללית של המעשים, מתאר פרופ’ ינאי בשיחה עם פרופ’ מוטי גולני, את החלטתו, הנועזת במידה ידועה של איש מחקר, להוציא לאור ביוגרפיה שיש בה הן חשיפה אישית והן הפגנת יכולת ספרותית מרגשת.

יצחק לבני מראיין את פרופ’ נתן ינאי:

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “השכונה”

האימייל לא יוצג באתר.