ראשי » הגות ועיון » העולם החדש של מר טומפקינס

העולם החדש של מר טומפקינס

₪84   67.20

גב הספר

גב הספר

פקיד הבנק רך המזג, בעל קשיי הריכוז והדמיון הפורה, הקסים צעירים וזקנים כאחד והיה מקור השראה ומידע במשך שנים רבות, מאז פרסומו הראשון של “מר טומפקינס” (1965). עכשיו הוא מגיע אלינו, ערוך ומעודכן, בהרפתקאות חדשות הלוקחות אותו אל קצות היקום – הכי קטן, הכי גדול, הכי מהיר, הכי רחוק.
בעזרת חוויותיו וחלומותיו של מר טומפקינס תוכלו לעמוד לצדו ולהשתתף בריקוד העליז של התעלומות הקוסמיות: היחסוּת של איינשטיין והתופעות המוזרות המתרחשות כשמתקרבים למהירות האור, הולדתו ומותו של היקום, חורים שחורים, קווארקים, עיוותי מרחב ואנטי-חומר, העולם המטושטש של הקוואנטים, מרוץ הפירוק של מפצחי אטומים, והתעלומה הקוסמית הגדולה מכולן… האהבה.
מי שיקרא בספר בשביל הפיזיקה, ימצא סיפור מקסים של הרפתקה ואהבה. מי שיקרא בו בשביל הסיפור, ימצא ברקע את הנושאים החמים ביותר, החדשניים ביותר, המוזרים והמופלאים ביותר בפיזיקה – כולם מוסברים בדרך הפשוטה והבהירה ביותר. בכל דרך שתיגשו אליו, צפוי לכם עינוג פוקח עיניים.

ג’ורג’ גאמוב (1904-1968) הוא מן הפיזיקאים המשפיעים ביותר במאה העשרים (אחד ממייסדי תיאוריית המפץ הגדול) וגם כותב מחונן של מדע פופולרי בנושא פיזיקה.
ראסל סטנארד הוא מן האנשים המוכשרים ביותר העוסקים במדע פופולרי. בין השאר כתב סדרת ספרים העוסקת בעבודתו של אלברט איינשטיין ובתיאוריית הקוואנטים (“הדוד אלברט”), שאחדים מהם תורגמו לעברית.

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “העולם החדש של מר טומפקינס”

האימייל לא יוצג באתר.