ראשי » נון-פיקשן » הנשק: אזמל – סיפורו של רופא צ&#8…

מבצע!

הנשק: אזמל – סיפורו של רופא צ’צ’ני תחת אש

₪94   75.20 65.80
Name Range Discount
מבצע שבוע הספר 2022 1 - 1 12.5 %
מבצע שבוע הספר 2022 2 - 2 25 %
מבצע שבוע הספר 2022 3 - 10 37.5 %

גב הספר

גב הספר

994 . ערב המלחמה הראשונה בצ’צ’ניה נוטש ד”ר חסן באייב בן ה 31 קריירה מזהירה של מנתח פלסטי במוסקווה וחוזר למולדתו. שם, בתנאיםֿ לא תנאים, הוא מסכן את חייו בטיפול מסור הן בלוחמים צ’צ’נים הן בחיילים רוסים, אך בעיקר באזרחים. דבקותו בשבועת היפוקרטס אינה לרוחם לא של הקיצונים הצ’צ’נים ולא של הצבא הרוסי, והואנאלץ בסופו של דבר להימלט מצ’צ’ניה ולמצוא לו מקלט מדיני בארצות הברית.

סיפורו (האמיתי) מנפץ את תדמית הצ’צ’נים כ”עם של טרוריסטים”, ומהווה עדות

ראייה נדירה לזוועות המלחמה בצ’צ’ניה.

באייב, שנולד למשפחה מוסלמית מסורתיתמרובת ילדים, מתאר את הווי החיים הצ’צ’ני ואת המנהגים המקומיים, אגב סיפורוהאישי על אודות החינוך הקפדני שקיבל בילדותו, על מאבקו להתקבל לבית ספר לרפואה חרף האפליה בברית המועצות נגד הצ’צ’נים, על חודשי הלימוד הראשונים שנאלץ להעביר באולם המתנה של נמל התעופה יחד עם מחוסרי הבית, וכיצד המשיך בד בבד

עם הלימודים לטפח קריירה אתלטית בג’ודו ובסַמבו ) באייב הנו אלוף העולם בסמבובקטגוריית המשקל שלו לשנים 2001 ו 2002)

כ’נאמן זכויות אדם’, ומאז בשנת 2000 הוכתר באייב על ידי ארגון Human Rights Watchהוא פועל להעלות על סדר היום העולמי את ההפרה הגורפת של זכויות אדם בארצו.

“תיאור מרגש, כובש ודרמטי באמת של אומץ רב ושל סבל אנושי אדיר שנגרם לעם הצ’צ’ני עקב פלישה ברוטלית שהקרמלין מתמיד בה באכזריות והמערב במכוון מעליםממנה את עינו”) זביגנייב בז’ז’ינסקי, לשעבר היועץ לביטחון לאומי לנשיא ארצות הברית(

“חושפני ומרתק… בלתי רגיל… תיאוריו של באייב את אופי הטיפול הרפואי והכירורגי בארצות הברית בהשוואה למה שחווה בארצו, הם כשלעצמם סיבה לקרוא את הספר”

(ד”ר מארק פילד, (New England Journal of Medicine

“נשק האזמל” מותיר את הקורא בתחושת יראה נוכח אומץ לבם של אנשים פשוטים בנסיבות חריגות ומשום מסירות נפשם”.

(South Florida Sun-Sentinel)

“חסן באייב החזיר לצ’צ’נים, אשר אחרים תיארו כטרוריסטים, צלם אנוש. הנשיא פוטיןמנסה להשוות את מאבקה של רוסיה בצ’צ’נים למערכה שמנהלת ארה”ב נגד אל קאעדה. מי שקורא את האוטוביוגרפיה המרגשת הזו יתקשה לראות את המצב בצורה פשוטה כל כך”.

(Publishers Weekly)

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “הנשק: אזמל – סיפורו של רופא צ’צ’ני תחת אש”

האימייל לא יוצג באתר.