ראשי » סיפורת » המעגל של אהובה

מבצע!

המעגל של אהובה

עריכה: דבורה חיץ

מס' עמודים: 143 / תאריך יציאה: 2016

דאנאקוד: 249-50381 / מסת"ב: 978-965-540-588-0

נקה

  • מודפס
    ₪64.00 ₪51.20

  • דיגיטלי
    ₪29.00

גב הספר

גב הספר

בעקבות ביקור תנחומים אצל שכנה שהתאלמנה, חורגת אהובה משגרת חייה ונענית להצעה להקים קבוצת תמיכה לאלמנים ואלמנות, אף על פי שאין לה כל ניסיון מקצועי או אישי בתחום. שלוש נשים ושלושה גברים מתייצבים בביתה בימי שישי בבוקר, והמפגשים, הנמשכים על פני תשעה חודשים, משמשים מסגרת לבחינת חייהם בעבר ובהווה ומזמנים בהדרגה עתיד שבו יתקיימו חיים במלאותם. בעודם מיטלטלים בין צמצום והימנעות לבין נכונות להיפתח לאפשרויות חדשות, מהדהדת התמודדותם בחייה שלה ומקרינה על האופן שבו היא פוגשת את האתגרים המתקיימים בהם.

סוד קסמו של המעגל של אהובה טמון, בין השאר, בדרכי הארגון המרתקות שלו ובמבנהו המקורי, המורכב מיחידות “קולנועיות” שביניהן נרקמים קשרים ספרותיים, כמעין צילום מתמשך החודר אל עולמם החיצוני והפנימי של גיבוריו ומעניק משמעות מטאפורית למכלול רגעיהם. הלשון המערבת שכבות דיבור שונות והרצף האסוציאטיבי הם מסממני הייחודיות הסגנונית של ספר ביכורים מפתיע ומרגש זה.

מתוך הספר

מתוך הספר

א ה ו ב ה

הזמן דוחק. היא מזדרזת. תכניתה ללחוץ את יד שכנתה האלמנה ולחמוק לפני שהכל יתחיל תלויה על בלימה אך כף יד נחושה, מחורצת, מעכבת אותה. היא נעצרת, מפשפשת בתיק, חובשת את הכובע שדחפה לשם בבוקר, כשנזכרה שנשים נשואות אמורות לכסות ראש בבתי קברות, ואחרי הושטת מטבע מחישה עוד את צעדיה, אך רוח נגדית מאובקת של עונת מעבר מקימה מהומה: מניפה שולי שמלת אישה, מלהטטת שקית ניילון באויר העכור ומעיפה את כובעה מראשה. היא נאלצת שוב לבלום. מביטה לאחור. הספיק להתגלגל רחוק למדי. עכשיו הוא בין רגליו של גבר שרוכן להרים אותו ומביט סביב. היא חוזרת על עקבותיה. הוא מגיש אותו, מחייך. תיכף יגער בעצמו פנימה: בית קברות אינו מקום לחיוכים. מי יודע מה מביא אותה לכאן, שלא לדבר על ה”כמו בסרטים” האידיוטי שפלט, אך גם היא חייכה לפני שהמשיכה ונטמעה בין האנשים.

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “המעגל של אהובה”

האימייל לא יוצג באתר.