ראשי » הגות ועיון » הדמוקרטיה המתגוננת בישראל

מבצע!

הדמוקרטיה המתגוננת בישראל

₪79   63.20 55.30
Name Range Discount
מבצע שבוע הספר 2022 1 - 1 12.5 %
מבצע שבוע הספר 2022 2 - 2 25 %
מבצע שבוע הספר 2022 3 - 10 37.5 %

גב הספר

גב הספר

המושג “דמוקרטיה מתגוננת” הפך למטבע לשון שגור בפיהם של קובעי מדיניות, שופטים, עיתונאים ואזרחים מן השורה. במהות המושג ניצבת השאלה: עד לאיזו מידה ראוי שמשטר דמוקרטי, ובייחוד בחברה שסועה כישראל, יאפשר לכלל אזרחיו, ובכללם אלו המבקשים לחתור תחתיו ותחת ערכיו, חופש פעולה מלא, וכך בעצם לקרב את קִצה של הדמוקרטיה? כמו כן עולה השאלה, עד לאיזו מידה רשאי משטר דמוקרטי להילחם בכוחות שקוראים תיגר על ערכיו הבסיסיים ועל יציבותו? שהרי ככל שיחריף המשטר את המאבק בכוחות האלה, יכורסמו יסודותיו שלו עד שייטשטשו לכאורה הגבולות בין שיטות הפעולה של הדמוקרטיה הנלחמת על חייה ובין הקיצונים מבקשי נפשה.

ספר זה, דן בתגובת הדמוקרטיה הישראלית לאיומים הניצבים לפתחה מימין ומשמאל, הן על אופייה הדמוקרטי והן על אופייה היהודי. יש בו בחינה היסטורית ועדכנית של התרבות הפוליטית והדמוקרטית הרופפת בישראל, דיון ביקורתי בהגבלת פעילותם של מפלגות ומתמודדים פוליטיים, וסקירת אפיקי הפעולה העומדים לרשותה של מדינה כדי להגן על משטרה. הספר נוגע גם בחינוך לאזרחות ובחברה האזרחית, העשויים לסייע בחיזוק הדמוקרטיה.

ד”ר עמי פדהצור הוא מרצה בכיר בבית הספר למדעי המדינה באוניברסיטת חיפה. מחקריו עוסקים בימין הקיצוני בישראל, באלימות פוליטית ובטרור ובהתמודדות של משטרים דמוקרטיים עם התופעות הללו.

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “הדמוקרטיה המתגוננת בישראל”

האימייל לא יוצג באתר.