ראשי » הגות ועיון » החברה המיסטית

מבצע!

החברה המיסטית

₪79   63.20 55.30
Name Range Discount
מבצע שבוע הספר 2022 1 - 1 12.5 %
מבצע שבוע הספר 2022 2 - 2 25 %
מבצע שבוע הספר 2022 3 - 10 37.5 %

גב הספר

גב הספר

פיליפ וקסלר, תיאורטיקן ביקורתי ידוע בעל רקע בפסיכולוגיה חברתית ועניין רב ברוחניות, בודק בספרו החברה המיסטית את תחיית הרוחניות הבאה לידי ביטוי בחברה ובחינוך. תוך שהוא מתאר את “השינוי החברתי אל עבר המקודש” הוא מתעד מהלך חברתי, שמקורו בשינויים טכנולוגיים וחברתיים, לעבר מיסטיות חדשה. וקסלר חוקר את המשמעות של רוחניות חדשה זו שבחיינו היומיומיים, מבחינת התיאוריה הסוציולוגית ומבחינה חינוכית, מהתפשטות הסלנג של הרוחניות להשתלבות של מנהגים רוחניים בחיינו. הוא מציג ראיות לקיומה של תנועה גדלה והולכת ומשרטט מקבילות לתקופות של תחייה מיסטית בעבר. במהלך דיון זה הוא מסתמך על מרקס, וֶבֶּר ודורקהיים ועל תיאוריות סוציולוגיות עכשוויות.
פיליפ וקסלר הוא פרופסור לסוציולוגיה של החינוך באוניברסיטה העברית בירושלים. קודם כיהן בקתדרה ע”ש סקנדלינג כפרופסור בחינוך וסוציולוגיה וכדיקן של בית-הספר ורנר באוניברסיטת רוצ’סטר. ב-2002 עלה עם אשתו איילין ושתי בנותיהם הצעירות, הלן ואווה.
וקסלר פרסם מאמרים וספרים רבים שיצאו לאור בכמה שפות, וכן השתתף בוועדות שונות של כתבי עת בינלאומיים בתחומים של סוציולוגיה, חינוך ודת. ספריו האחרונים שפורסמו הם:
Mystical Interactions: Sociology, Jewish Mysticism and Education (Cherub Press, 2007)
Symbolic Movement: Critique and Spiritually in Sociology of Education (Sense Publishers, 2007).
“ספר זה מהווה תרומה משמעותית להבנה חדשה לחלוטין של שינויים חשובים בזמננו.”
משה אידל, האוניברסיטה העברית

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “החברה המיסטית”

האימייל לא יוצג באתר.