ראשי » סיפורת » שלום לך דודי

שלום לך דודי

עריכה: רן יגיל

מס' עמודים: 268 / תאריך יציאה: דצמבר 2019

דאנאקוד: 249-50679 / מסת"ב: 978-965-540-890-4

נקה

  • מודפס
    ₪84.00 ₪67.20

  • דיגיטלי
    ₪29.00

גב הספר

גב הספר

בטבריה, בחורף 2006, במלון קטן על שפת הכינרת מתכנסת משפחה שהגיעה מכל קצות הארץ לסעודת שבע ברכות. את הסעודה יוזם הדוד יודא. במהלך “המשתה” נחשפים סודות משפחתיים ומחלוקות, ובראשם סיפור אהבה בלתי אפשרית, עזה וחורצת גורלות. בה בעת מתקיים בעיר “מרתון טבריה”, תחרות הריצה הבינלאומית, מה הקשר בין המרוץ המטלטל את העיר המנומנמת ובין מרוץ החיים הקדחתני של הדמויות? איזה חותם או גורל יגוני עוטף אותן ומהו האירוע הנוסף והמפתיע בעל האופי הפוליטי המטלטל אותן?

טבריה הישנה־חדשה, מופיעה כעיר קדושה הבנויה על שכבות היסטוריות, מיתוסים  וסיפורים מרתקים, דמויות ומצבים, אשר פורצים באופן פנטסטי אל תוך הנובלה, ומוצאים את דרכם אל החגיגה המשפחתית.

הספר מציג דמויות בלתי נשכחות, שכולן בדרכן מבקשות גאולה.

 

“שוב דימה מתוך ההזיה לשמוע את ניגון הרוח, את רחש הגלים המתנפצים אל החוף בקול קינה דק ומתמשך, באיוושה המתמדת של הזיכרונות, המעשים, הקולות שהיו כאן, שקמים כעת לתחייה. אלפיים שנה נישאים על פני משק כנפיים בלתי נשמע ומרחפים אליו. ספינה עתיקת יומין חותרת במים, לצליל משוטים נחבטים והיא עוגנת בחוף עם מטענה הכבד, אבני יקר, משי ותבלינים, יין ושמן ושירים מארצות קדם. אך הכוכבים עוד רחוקים, שם למעלה, מי ישיגם? אלה העולמות האינסופיים? אבל ילדים על שפת הים…”

 

 

אסתר אטינגר, משוררת וסופרת, מבחר מקיף משיריה, “הכל יקר” הופיע ב־2018 במוסד ביאליק. ב־2005 הופיע הרומן “פלא לילה” (הקיבוץ המאוחד), ב־2007 הופיעה המונוגרפיה “זלדה: שושנה שחורה” על המשוררת זלדה (הוצאת מפה). זכתה בפרסים, ביניהם פרס עמיחי לשירה עברית ופרס נשיא המדינה לפרוזה על “פלא לילה”, פעמיים בפרס ראש הממשלה ועוד.

 

 

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “שלום לך דודי”

האימייל לא יוצג באתר.