ראשי » סיפורת » הרחק בתוכה – נובלה וסיפורים אחרים

מבצע!

הרחק בתוכה – נובלה וסיפורים אחרים

עריכה: בני מזרחי

מס' עמודים: 215 / תאריך יציאה: אפריל 2019

דאנאקוד: 249-50660 / מסת"ב: 978-965-540-836-2

נקה

  • מודפס
    ₪79.00 ₪63.20

  • דיגיטלי
    ₪29.00

גב הספר

גב הספר

גיבורו של הספר הוא עוּבר אנושי: יצור רומנטי, רגשני, ספקני, חסר סבלנות – ובקיצור, בן אדם – המספר בגוף ראשון את תולדותיו ברחם אמו. האמביוולנטיות האנושית מקורה עוד מבטן: העובר הסקרן והנמרץ אוהב את אמו וחשדן כלפי אביו – כאילו הגה את תסביך אדיפוס בטרם הוולדו. הוא קץ בתנאי החיים ברחם אמו, ומשתוקק להשתחרר מביתו־כלאו, אך גם חושש מחייו העתידיים בעולם הפתוח, רב הסכנות. יותר מכל הוא פוחד מן המלאך “לילה”, האורב לו כדי להשכיח ממנו כהרף עין, בסטירה קלה, את כל החוכמה שצבר בתשעת ירחי הלידה. מלחמתו על שימור הזיכרון תלווה אותו, ככל הנראה, גם לאחר היוולדו.

דמיונו של אשר רייך ממריא לגבהים בספר הפרוזה היפהפה הזה ובשפתו הייחודית השואבת ממקורות התרבות היהודית, הוא בורא יקום בדיוני, מיסטי, נוגע ללב, חכם ומעורר מחשבה.

לספר נלווים שלשה־עשר סיפורים קצרים נוספים שאף הם אנרכיסטיים, אבסורדיים ומשעשעים להפליא.

 

אשר רייך (1937), נולד בבתי אונגרן בירושלים. בגיל שמונה־עשר נטש את הישיבה, התגייס לצה”ל ועזב את החברה החרדית. למד פילוסופיה וספרות עברית באוניברסיטה העברית בירושלים. בשנת 1959 פורסמו שיריו הראשונים. עד כה פרסם ארבעה־עשר ספרי שירה, שני ספרי פרוזה וספר העוסק בהשוואת תרגומי שירה: הנשיקה מבעד למטפחת וסוף העולם. כמו כן אשר רייך פרסם תרגומי שירה בעיקר מן השירה האקספרסיונסטית הגרמנית.

בשנות השמונים שימש עורך מאזנים במשך כתשע שנים; השתתף בתכנית כתיבה בינלאומית באוניברסיטת איובה בארצות הברית; זכה פעמיים בפרס ראש הממשלה, בפרס הנשיא, בפרס ברנר ובפרסי אקו”ם, כולל פרס מפעל חיים.

שיריו תורגמו ליותר מעשרים שפות ומשנת 1999 הוא חבר האקדמיה הגרמנית לשירה ולשפה.

 

 

 

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “הרחק בתוכה – נובלה וסיפורים אחרים”

האימייל לא יוצג באתר.