ראשי » הגות ועיון » ארץ בחאקי

מבצע!

ארץ בחאקי

₪150   120.00 105.00

המלאי אזל

מתוך הספר

מתוך הספר

ברחבי המדינה, בלבה ובשוליה, בערים הגדולות והקטנות, באזורים המיושבים ובשטחים הפתוחים מצויים תשתיות ושטחים ביטחוניים המשתרעים על כמחצית משטחה. מדובר בתופעה גאוגרפית-מרחבית חסרת תקדים בהיקפה המוצגת בספר על היבטיה השונים ובהם הניגוד והדו-קיום בין השימוש בקרקע לצרכים ביטחוניים ולצרכים אזרחיים.

הספר מדהים בהיקף המידע ונותן לקורא תמונה מרתקת על הפן הטריטוריאלי-גיאוגרפי של צה”ל במדינה… נראה כי המחברים לא הותירו נושא ותת-נושא שעניינם קרקע ביטחונית שלא טופלו בספר.
פרופ’ ארנון סופר
ראש קתדרת חייקין לגאואסטרטגיה, אוניברסיטת חיפה
וראש המרכז למחקר במכללה לביטחון לאומי

הספר מבוסס על עבודת מחקר רבת שנים ונכתב בידי שני גאוגרפים בעלי רקע צבאי וביטחוני ובעלי ידע רב בנושאי ביטחון וארץ ישראל, כך שאין צירוף טוב מזה לגבי אמינות ורצינות הדברים שנכתבו בו.
פרופ’ אלישע אפרת
החוג לגאוגרפיה וסביבת האדם, אוניברסיטת תל אביב
וחתן פרס ישראל לשנת תשס”ז

ספר זה מקורי ומחדש בתחומו וכאן עיקר גדולתו. הוא עוסק בנושא שכמעט כל אדם נוגע בו בחייו, והוא מעולם לא הועלה לדיון ומחקר רציני בהיקף ובצורה המובאים בו.
פרופ’ גדעון ביגר
החוג לגאוגרפיה וסביבת האדם, אוניברסיטת תל אביב

בתפקידיי הרבים בצה”ל עסקתי רבות בתוצאות התכנון הפיזי הביטחוני. אולם מעולם לא הכרתי את הרקע ואת הנסיבות שהביאו למציאות זו ועל כך למדתי בספר זה.
תא”ל (מיל’) יעקב זיגדון

במחקר מקורי ומרתק הפליאו המחברים לשזור לגדיל אחד שלושה מהתחומים המשפיעים על דמות מדינת ישראל היום ועל עתידה: ביטחון, סביבה ושלטון החוק.
אל”מ (מיל’) עו”ד אריה נייגר

הספר מרחיב את דעתו של מי שעוסק בסוגיות הביטחון הלאומי והוא משמש כלי חשוב בעיצוב המדיניות והמציאות בישראל.
איתמר יער
לשעבר המשנה לראש המועצה לביטחון לאומי

ד”ר עמירם אורן, גאוגרף העוסק בשילוב בין תחומי קרקע, מרחב ותכנון וביטחון לאומי וגם בנושא היחסים בין צבא לחברה; בזמן כתיבת הספר הזה היה עמית מחקר במכון ון ליר בירושלים ועמית מחקר בקתדרת חייקין לגאואסטרטגיה באוניברסיטת חיפה; כתב עבודת דוקטור באוניברסיטת חיפה על השפעת צה”ל על מרחב המדינה בשנותיה הראשונות; היה קצין באגף התכנון במטכ”ל ובמפקדת חילות השדה (1988-1997); עסק בתכנון תשתית פיזית.
רפי רגב, גאוגרף בעל תואר שני מאוניברסיטת תל אביב; עוסק במחקר בהיבטים גאוגרפיים של הביטחון בישראל ובנושאי אסטרטגיה, תכנון ומקרקעין בחברה לאומית המטפלת באחסון ובהולכת דלק. היה קצין באגף התכנון במטכ”ל (1984-1992) ובמועצה לביטחון לאומי (1999-2000) ועסק בתכנון התשתיות הביטחוניות והלאומיות.

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “ארץ בחאקי”

האימייל לא יוצג באתר.