ראשי » כרמל "ילדים ונוער" » אי הדולפינים הכחולים

מבצע!

אי הדולפינים הכחולים

תרגום: מאנגלית: אייל טלמון

₪76   60.80 53.20

המלאי אזל

גב הספר

גב הספר

“אי הדולפינים הכחולים” מבוסס על סיפורה האמיתי של מי שנודעה בכינוי “האשה האבודה מסן ניקולס”. רק מעט פרטים ידועים על האשה האינדיאנית, שחיה לבדה במשך 18 שנה באי הקטן סן ניקולס, השוכן כ-120 ק”מ מדרום-מערב ללוס אנג’לס. היא נמצאה על האי ב-1853, לבושה בחצאית עשויה נוצות של קורמורנים ועורות, ולצדה כלב. איש לא הבין את שפתה, גם לא האינדיאנים שהיו באותה עת במיסיון סנטה ברברה, שאליו הובאה. לכומר שהצליח לתקשר אתה בשפת הסימנים, היא סיפרה כי אחיה הצעיר היה אתה באי אך נטרף על-ידי כלבי בר.
הסופר סקוט אודל מספר את סיפורה של הילדה האינדיאנית, שהיתה לאשה ושרדה בדרך נס. היא נאבקת בלהקה של כלבי הבר שהרגו את אחיה, נזהרת מן הציידים ומסתתרת מפניהם ונלחמת בתמנון הגדול ביותר שנראה ליד האי.
“אי הדולפינים הכחולים” זכה בפרסים רבים, ובהם פרס ניוברי והפרס על שם לואיס קרול. הוא נחשב לאחד מעשרת ספרי הילדים הטובים ביותר שנכתבו בארצות הברית אי-פעם.
מבוסס על סיפור אמיתי

“המחשבה שאני לבדי באי, ופעמים רבות כל כך זרחה השמש מהים ושקעה שוב בחזרה בים, מילאה את לבי בדידות. לפני כן לא הרגשתי כה בודדה, כי הייתי בטוחה שהספינה תחזור… אבל עכשיו תקוותי מתה. עכשיו הייתי באמת לבדי”.

סקוט אודל

סקוט אודל

סקוט אודל נולד בקליפורניה ב-1898 והחל לכתוב ספרי ילדים לאחר שכתב כמה רומנים למבוגרים. “אי הדולפינים הכחולים” נכתב ב-1960. זהו ספר הילדים הראשון שלו, ואחריו כתב 25 ספרי ילדים נוספים. רבים מספריו עוסקים בנושאים היסטוריים, ואודל מעלה בהם נושאים כמו יחסם המביש של האירופים לתרבויות המיעוט ביבשת אמריקה, מודעות לאיכות הסביבה ושוויון בין המינים.

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “אי הדולפינים הכחולים”

האימייל לא יוצג באתר.