ראשי » כרמל "ילדים ונוער" » דיוויד ועוף החול

מבצע!

דיוויד ועוף החול

תרגום: מאנגלית: עודד פלד

₪76   60.80 53.20
Name Range Discount
מבצע שבוע הספר 2022 1 - 1 12.5 %
מבצע שבוע הספר 2022 2 - 2 25 %
מבצע שבוע הספר 2022 3 - 10 37.5 %

גב הספר

גב הספר

ומה מלמדים אותך בבית-הספר? שאל עוף החול.
“קרוא וכתוב וחשבון, דברים כאלה.”
“אהה!” אמר עוף החול בתרועת ניצחון. “בדיוק כמו שחשדתי – חינוך קלאסי. אל תבין אותי לא נכון – אין לי שום דבר נגד חינוך קלאסי… אבל במבט רחב יותר, חינוך קלאסי הוא לא חינוך אמיתי. החיים הם אמיתיים. אתה חייב להתמודד אִתם בעזרת חינוך מעשי. החינוך הקלאסי, נערי היקר, מתעלם לגמרי מבעיות החיים! למשל, איך אתה מבדיל בין חד-קרן אמיתי למזויף?”
“אני… אני לא יודע.”
“חשבתי כך. איפה אתה מוצא את אבן החכמים?”
“לא יודע.”
“טוב, אז אשאל אותך שאלה פשוטה. מהו הכלל הראשון של הגנה עצמית כשתוקפת אותך חִימֶרָה?” דיוויד התפתל באי-נוחות. “אני חושש שאין לי תשובה גם לשאלה הזאת,” הוא אמר בקול חלש.
“אמרתי לך!” קרא עוף החול. “לא קיבלת חינוך מעשי אמיתי. אתה לא מוכן לחיים. אני, נערי, הולך לקחת את החינוך שלך לידיים.”

דיוויד עובר לגור עם משפחתו ליד הר ומוצא שם עוף ענק בעל ראש של נשר, צוואר ברבור ומקור כשל ציפור טורפת. די היה בגודלה של הציפור כדי להדהים, כי דיוויד יכול היה לעמוד מתחת לקשת הצוואר שלה ועדיין היה נשאר מקום. אבל הדבר המפתיע מכול היה שהציפור עמדה לפני סֵפר פתוח וניסתה ללמוד מתוכו.
נעים להכיר, זהו עוף החול, שיחגוג בקרוב יום הולדת חמש מאות. יצור גאוותן אך טוב לב, שנעשה לידיד הטוב ביותר של דיוויד וגם למורה שלו. הוא מלמד אותו איך מבחינים בין גריפינים לגריפונים, איפה אפשר למצוא אוצר ועד כמה מסוכנת מפלצת הים.
השיעורים של דיוויד בעולם הפנטסיה משתלבים היטב בפעולות שהשניים נאלצים לנקוט נגד מדען הרוצה ללכוד את עוף החול. אפילו שֵדת המוות מוכנה לעזור להם, אבל האם יצליחו להתגבר עליו?
זהו ספר נפלא, מצחיק וקסום כאחד, שיגרום הנאה לכל מי שרק מתחיל לגלות את עולם הפנטסיה.

“עוף חול,” אמרה האישה בקול משדל, “אני משועממת נורא. אולי תתחרה בי, בבקשה?”
“הבַּטלה היא אֵם כל חַטָּאת,” אמר עוף החול בטון חמוּר. “אנחנו מנצלים היטב את הזמן שלנו. אני מציע שגם אַת תעשי כמונו.”
“אל תהיה רגזן כזה, עוף חול,” היא אמרה בפנים זועפות. “בוא נעשה תחרות. יש לי מטאטא חדש, ואני רוצה לבדוק עד כמה הוא טוב. בבקשה!”

אדוארד אורמונדרויד

אדוארד אורמונדרויד

אדוארד אורמונדרויד הוא סופר ילדים אמריקאי, הידוע בעיקר בזכות “דיוויד ועוף החול”. הספר פורסם לראשונה ב-1957, וזכה להתעניינות מחודשת בעקבות הצלחתה של סדרת “הארי פוטר” של ג’יי-קיי רולינג. חותם הזמן לא פגע כהוא-זה בספר, שמתאים להגדרה של קלאסיקה לילדים במיטבה.

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “דיוויד ועוף החול”

האימייל לא יוצג באתר.