ראשי » שירה » חיוך מן השמש

מבצע!

חיוך מן השמש

עריכה: רן יגיל

₪74   59.20 51.80
Name Range Discount
מבצע שבוע הספר 2022 1 - 1 12.5 %
מבצע שבוע הספר 2022 2 - 2 25 %
מבצע שבוע הספר 2022 3 - 10 37.5 %

גב הספר

גב הספר

ספר השירים של מולי ש. אנצ’ל (2005-1974) “חיוך מן השמש” מפתיע בבשלותו כספר שירים של אדם שמיעט מאוד לפרסם בחייו ושמר במגירה במשך שנים טקסטים איכותיים כל כך. הספר מכיל שבעה שערים הנוגעים באמצעות השירה בכל תחומי החיים, מן הפרט ועד הכלל, מנבכי הנפש השסועה ועד היבטים חברתיים ותיאור דמויות מרתקות. הקול העולה מן השירים הוא של אישיות מורכבת ועמוקה הכובשת את לב הקורא/ת הרגיש/ה.

השירים מאוד אותנטיים ונובעים מן הבטן. המשורר כותב אותם ממש מתוך האמת הפנימית שלו, ללא שום הצטעצעות ובלי שום הנחות. זוהי חשיפה ישירה של משורר טוטאלי, ובשירים יש שפע של יופי, מקוריות ורגישות, והם נוגעים בבשר החי.

השער הראשון: “יקום אמורפי”, עוסק בהגות על אודות החיים, והשער השני: “איש שר”, עוסק בחציבה אישית של נפש האני על כל מורכבויותיה ובעיותיה; בשער השלישי: “תל מעשה אהבתנו”, כותב המשורר ביופי וברגישות על האהבה שבינו לבינה; בשער הרביעי: “השקי אותי אמברוזיה”, עוברים השירים אל הפאזה הארוטית במלוא העוצמה, ובשער החמישי “חי כאן ועכשיו” מביע המשורר את יחסו לחברה שבה גדל והתחנך; בשער השישי פונה המשורר אל הארס פואטיות ושר מעין שירה על השירה – “פרץ השראה”, ובשער האחרון “דמות מעבר לחזות”, יוצא המשורר ממחוזות האני ומתאר דמויות שונות ומרתקות.

למרות הטון האלגי והטרגי המלווה את השירים, מדי פעם חודרת לה נימה אופטימית כמו בשיר “איש שר”: “התעוררתי מאושר/ איש שר/ הציפורים צייצו הפרחים פרחו/ האוויר היה ספוג ניחוחות משכרים/ התבשמתי עם רוח הבוקר המלטפת/ התעוררתי מאושר/ איש שר// פקחתי שתי עיניים יחדו/ זוג יונקי דבש ריחפו סביב ורד/ הרוח סחפה אותי ליום חדש/ התעוררתי מאושר איש חדש איש שר”.

עורך:
רן יגיל

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “חיוך מן השמש”

האימייל לא יוצג באתר.