ראשי » הגות ועיון » אשליה אמריקאית

מבצע!

אשליה אמריקאית

₪74   59.20 51.80
Name Range Discount
מבצע שבוע הספר 2022 1 - 1 12.5 %
מבצע שבוע הספר 2022 2 - 2 25 %
מבצע שבוע הספר 2022 3 - 10 37.5 %

גב הספר

גב הספר

דוקטרינת בוש, לדעת מבקריה מבית ומחוץ, נגועה באָזלת יד: הזדמנויות שהוחמצו ללכידת אוסאמה בןֿלאדן, כֶּשֶׁל בתכנון לתקופה שלאחר המלחמה בעיראק, וחסרונה של אסטרטגיית “יציאה”. בספר אשליה אמריקאית טוען פרופ’ איאן שפירו כי הבעיות עמוקות יותר. בסגנון בהיר וקולח הוא מסביר כיצד דוקטרינת בוש, המבוססת על מלחמה מונעת ופעולות חדֿצדדיות, התנתקה ממסורות החשיבה של מדיניות הביטחון הלאומי האמריקאית ומן הנורמות הבינלאומיות, וכיצד היא פוגעת בערכים הדמוקרטיים.
באשליה אמריקאית מפריך שפירו את הטענה כי בלימה היא אסטרטגיה מיושנת. רשתות הטרור עשויות להיות חמקמקות, אך ניתן לבלום את המדינות המאפשרות לרשתות אלו לסכן את העולם. שפירו מגן על אסטרטגיית הבלימה מול האשמות בפייסנות, וטוען כי אסטרטגיית הבלימה אינה צריכה להירתע מהפעלת כוח נגד איום ישיר כדרך מוצא מפני סכנה מיידית ומוחשית.
באשליה אמריקאית מוצגות גישות חדשות ותפיסות מקוריות בסוגיות של מודיעין, מימון, בעלי ברית, דיפלומטיה והמוסדות הבינלאומיים. שפירו מסביר מדוע הבלימה היא חלופה ראויה לסדר יום שגוי, המניח בצורה נאיבית כי ניתן להנביט שינויי משטר דמוקרטיים מתוך קני הרובים האמריקאיים.
איאן שפירו מלמד מדע המדינה באוניברסיטת ייל וכמו כן הוא ראש המרכז ללימודים אזוריים ובינלאומיים על שם מקמילן בה.
“אפשר להניח בביטחון שאם הנשיא בוש היה מאמץ את גישתו של שפירו, הוא (הנשיא בוש) היה מצליח יותר בהפחתה ודלדול כוחם של אויביה של ארה”ב”
(סמנתה פאוואר, בית ספר קנדי לממשל, אוניברסיטת הארוורד, New York Times Book Review)

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “אשליה אמריקאית”

האימייל לא יוצג באתר.