ראשי » הגות ועיון » ארעיים וקבועים  – הקהילה הישראלית באזו…

מבצע!

ארעיים וקבועים  – הקהילה הישראלית באזור מפרץ סן-פרנסיסקו

₪84   67.20 58.80
Name Range Discount
מבצע שבוע הספר 2022 1 - 1 12.5 %
מבצע שבוע הספר 2022 2 - 2 25 %
מבצע שבוע הספר 2022 3 - 10 37.5 %

גב הספר

גב הספר

ארעיים וקבועים מתעד את החיים בקהילה הישראלית באזור מפרץ סן-פרנסיסקו: אנשי היי-טק, אקדמאים ואלו שיצאו לחפש את מזלם במקום חדש.

הספר מבוסס על ראיונות אישיים עם בני הקהילה בתחילת שנות האלפיים. נקודת המבט מהופכת: לא קבוצה המתבוננת מבחוץ בפרטים שעזבו אותה, “יורדים”, אלא דווקא המהגרים עצמם מסבירים מדוע עזבו, כיצד בחרו לחיות בארה”ב, והאם ישובו לארצם. הספר מתבונן בחיי הישראלים מתוך השאלה המרכזית שהם שואלים את עצמם: האם החיים בארה”ב הם ארעיים, שהות למען “משימה” כלשהי, שאחר מילויה ישובו ארצה, או שמא התיישבותם בארה”ב היא הגירה של קבע? תוך בחינת התנועה על הציר של שיבהֿארעיותֿקביעות מנסה הספר לברר מה מיוחד בישראלים בארה”ב, ביחסי המגדר והקהילה שהצמיחו, ביחסם לדור השני להגירה, ואת ההתלבטות שלהם בשאלה אם לחיות בקהילה ישראלית מתבדלת או להיות חלק מקהילה יהודית.

על אף שהמשתתפים בוחנים את יחסם אל הישראליות ואל היהדות, נדמה כי סיפורי ההגירה והשיבה הם כלל-אנושיים, סיפורים על טרנספורמציה אישית ותרבותית, על גמישות ופתיחות לשונית ועל מחיר ההגירה.

המחברת, ילידת 1970, התגוררה באזור מפרץ סן-פרנסיסקו כשבע וחצי שנים, ועבדה שם בתעשיית ההיי-טק. היא בוגרת הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תלֿ
אביב ומחזיקה בתואר שני במנהל עסקים מאינסאד בצרפת.

למידע נוסף: http://www.talkingmedia.co.il/book

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “ארעיים וקבועים  – הקהילה הישראלית באזור מפרץ סן-פרנסיסקו”

האימייל לא יוצג באתר.