ראשי » הגות ועיון » אדם בשביל המדינה

מבצע!

אדם בשביל המדינה

מס' עמודים: 278 / תאריך יציאה: 2014

דאנאקוד: 024900502174 / מסת"ב: 978-965-540-424-1

נקה

  • מודפס
    ₪84.00 ₪67.20

  • דיגיטלי
    ₪29.00

גב הספר

גב הספר

כיצד הוכשרו עורכי הדין ואיך התנהלו משפטי קרקעות בארץ ישראל בתקופת המנדט? כיצד פעלו ארגוני המחתרת ומה היו היחסים ביניהם ערב הקמת המדינה? מה היתה דמות המוסד בשחר התארגנותו וכיצד פעל במדינה ידידותית כמו צרפת? מתי חיפשו נפט וגז במעמקי הים? מה אנו יודעים על החרם הערבי והשפעתו על הכלכלה הישראלית? ספר זה פותח צוהר לסוגיות אלו מנקודת מבט משפטית ואישית ובליווי הרקע ההיסטורי הרלוונטי.

בספר זה מקובצים זיכרונותיו של עו”ד משה בן פרץ (2011-1915) – זיכרונות המציינים תחנות משמעותיות לאות חיי המחבר, ואשר משולבים בתולדות המדינה. סיפור רודף סיפור וכך נחשפים לפנינו חיי היומיום בתקופה רבת חשיבות לעם ישראל במולדתו.

ייחודו של ספר זה בהצגת הזיכרונות האישיים בהקשר ההיסטורי, ולכן כל פרק מלווה בהקדמה היסטורית קצרה המאירה את הרקע להתרחשויות.

הקדמה

הקדמה

הקדמה

מר יונה יהב, ראש העיר חיפה

ראשית, אני מודה למרים ולמשפחתו של משה בן פרץ ז”ל, שהעניקו לי את הכבוד ואת ההזדמנות לכתוב כמה מילים בהקדמה לספר זה, שבו שורה עשייתו הברוכה, החשובה והמפוארת של משה היקר. עשייה אשר משקפת לא רק את אישיותו הייחודית, אלא גם את סיפורה של הארץ הזאת.

מעורבותו חסרת הפשרות של משה בחיי הקהילה שאבה אמנם את זמנו, אך תרומתו הממשית לעיצובם היתה הרוח תחת כנפיו. החום האנושי שקרן ממנו והפתיחות לרעיונות חדשים ולכל אדם, היו הכוח שממנו אסף גם את סמכותו ומנהיגותו הטבעית. היותו עמוד תווך בציבוריות החיפאית נעשתה שלא כבדרך אגב, אלא מתוך תחושת אחריות וממחויבות עמוקה.

הקורא בספר, גם אם לא הכיר את משה כפי שקרוביו הכירו אותו, יוכל להתרשם מכל הטעמים בעטיים הפך ליקיר העיר חיפה ואף לדמות אהובה כל כך בקהילתו ומחוצה לה.

אני מתגעגע למשה. אני תקווה כי געגועים אלה, השוכנים ודאי בלבבות כולנו, יאספו יחדיו למאור גדול, שיוביל וידריך אותנו עלֿפי משנתו הציונית, החברתית והערכית. אני יודע כי משה היה רוצה שזו תהה צוואתו. למען חוסננו, ולמען עתידנו.

בכבוד רב,

יונה יהב

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה על “אדם בשביל המדינה”

האימייל לא יוצג באתר.