ראשי » סיפורת » טעם נרכש

מבצע!

טעם נרכש

(3 חוות דעת לקוח)

עריכה: אסף שור

מס' עמודים: 418 / תאריך יציאה: יוני 2021

דאנאקוד: 249-50903 / מסת"ב: 6— 35 — 7791 — 965 — 978

נקה

 • מודפס
  ₪99.00 ₪79.20

 • דיגיטלי
  ₪39.00

גב הספר

גב הספר

אביגדור מחליט לפרוץ לעצמו דרך חדשה מעבר לים – ומוצא עולם מלא וגדוש מוסכמות חברתיות מתמיהות, קולינריה קשה לפיצוח ושלל חוויות חושיות וחברתיות זרות ומוזרות. לצד כל אלה הוא מוצא גם חבר: קאזונורי איסקי, יפני בן גילו היודע מה הנוהג וכיצד ראוי להתנהל, אבל לא תמיד שׂשׂ לפעול בהתאם.

טעם נרכש מלווה את סיפוריהם של שני גיבורים, איש-איש מנקודת
מבטו, ואת סיפור חברותם המתהדקת, נפרמת ושוב מתהדקת.

 

“רגלו האחת של ‘טעם נרכש’ נטועה בתרבות המערב, רגלו האחרת מגששת אחר נקודת משען על אדמת יפן – והתנועה הדינמית בין שתי אלה היא סיפור מרתק, גדוש גילויים מסקרנים ואבחנות דקות.”
ישראל אהרוני, שף

“בהומור, בכתיבה קולחת ומתוך היכרות אינטימית ואוהבת עם יפן ותרבותה – רוני בורנשטיין פורשׂ בפנינו מכלול עלילתי עשיר וגדוש פרטים, לעתים זרים ולעתים מוכרים להפתיע.”
יפה בן-ארי, שגרירת ישראל ביפן

“כתיבה בהירה ושוטפת המובילה את הקורא אל ליבתה של המורכבת
בתרבויות העולם.”
אלכס גלעדי, חבר הוועד האולימפי הבינלאומי

“יפן – מולדתו השנייה של רוני בורנשטיין – מאתגרת, מפתיעה ואנושית
להפליא מבעד לעינו היודעת, מכירה, חוקרת, תועה, שואלת, אינטימית, אוהבת ומתגעגעת.”
פרופ’ אמריטוס יעקב רז, מרצה ללימודי מזרח אסיה, אוניברסיטת ת״א

“ד”ר רוני בורנשטיין, הפועל זה עשרות שנים בצומת היחסים הכלכליים בין יפן לישראל, חולק בספר כמה מן התובנות שלו לגבי שתי המדינות, לגבי היחסים ביניהן – ולגבי מה ששתיהן מבקשות ונדרשות ללמוד זו מזו.”
פרופ’ בן עמי שילוני, חתן פרס ישראל בחקר מדעי המזרח הרחוק

 

ד”ר רוני בורנשטיין הוא איש עסקים ויזם הפעיל בשוק היפני עשרות שנים. הוא נשיא כבוד של לשכת המסחר ישראל־יפן, שגריר של רצון טוב למשחקים האולימפיים טוקיו 2021, נשוי ואב לשלושה.

פועלו לקידום ולפיתוח היחסים בין ישראל ויפן זיכה אותו בעיטור מסדר השמש העולה מאת קיסר יפן וראש ממשלת יפן.

חוות דעת (3)

3 ביקורות עבור טעם נרכש

 1. גיל

  נהדר

 2. סופיה

  ספר טוב מלווה ברגש. לרגש מגוון צבעים ומנגינות. גיליתי שלספר הזה יש רגש מיוחד המתבטא בניחוחות.
  בדומה לספריו של הארוקי מורקמי המנגינה והמוסיקה המלווים והמתנגנים בין העמודים של כל ספר; כך עולים הניחוחות הנפלאים בין עמודיו של “טעם נרכש”. במהלך הקריאה של הספר של רוני נפרץ עולם מגוון וססגוני של ניחוחות המלווים את הקורא.
  תמציות אולוורה מתערבת בריחות של קפה איטלקי; תמצית תה ירוק משתלבת עם ניחוחות אקזוטיים של סקה וסוצ׳ו וניחוחות יום יומיים כגון ריח שמפו מתחלפים ומשתלבים בניחוחות טעימים של אוכל יפני טיפוסי.
  ניחוחות נוספים מסמנים את אבני הדרך של הדמות הראשית. ניחוח לבנדר מתערב עם ניחוחות של תשוקה וענווה של איש רגיש; ניחוח של שמן מתערב עם ניחוחות של עוצמה ותעוזה של איש עסקים נועז; ניחוחות מארץ האקזוטיקה האולטימטיבית – יפן מתערבב עם יצר ההרפתקנות. ניחוחות רבים ממשיכים ועולים, מתערבבים עם העלילה כמו עשן העולה מן הקטורת הריחנית וכמעט וניתנים למישוש העוטף את הספר בעשן מסתורין של מפגש מערב עם מזרח; מפגש בין עולם העסקים היפני וישראלי.
  הספר מצליח להעביר לא רק את עולם העסקים היבש, אלא גם את עולם העסקים הרגשי, התלבטויות וכאבים; מחשבות והרהורים; תנועה מתמדת לצורך הצלחה של איש עסקים, נסיעות, מזוודות טיסות מעברים ופגישות אקראיות בדרך שחלקן מנבאות עתיד וחלקן משנות עתיד. התעוזה של הסופר מתבטאת גם ברצון לדבר בשם הדמות מיפן. מהלך שבו יעריכו רבים מהקוראים. מומלץ!

 3. לילך

  ההיקסמות שלנו מהתרבות היפנית רק עולה משנה לשנה. מה מוצאים ישראלים בעולם רחוק זה, שכל כך שונה מהם? ספרו של רוני בורנשטיין מציע מענה לחידה הזאת, והוא מסעיר.
  שני גיבורי הספר— אביגדור הישראלי ואיסקי היפני— אינם אלא תאומים-כפילים. במסורת ספרות הכפילים של סטיבנסון ואדגר אלן פו, בורנשטיין מתווה ביד אמן את ההבדל הדק שחורץ את גורל גיבוריו. הדמיון גדול מן ההבדלים המפרידים ביניהם, וחייו של כל אחד מהם הם מימוש של פנטזיה (או סיוט) של זולתו.
  הספר שופך אור חדש על גבריות, הצלחה, יחסים אינטימיים ויחסי עבודה במאה העשרים ואחת.
  מי שלמד לאהוב את הטעם הנרכש של הסושי ישבה בקסמי הספר הזה.

הוסף חוות דעת

האימייל לא יוצג באתר.