הדפסהמייל

הבוקר למחרת: עידן השלום – לא אוטופיה

מחיר: ₪95.20
שאל שאלה על אודות הספר

 

גב הספר

 

הבוקר למחרת: עידן השלום לא אוטופיה הוא קובץ מאמרים ראשון מסוגו שמטרתו לבחון את עידן השלום כמציאות ראליסטית ולא כאוטופיה. מעטים ערים לכך שהבוקר למחרת השלום יהיה רחוק מאוד מהחלום הוורוד שאליו אנו שואפים, ושהבעיות שיתעוררו בעקבותיו יהיו אולי שונות אולם לא קלות יותר מאלה שעמן יש להתמודד במצב של היעדר שלום או מאלה הכרוכות במאמץ להשיגו.

 

הקובץ הוא תולדה של פרויקט רחב היקף שהחל עוד טרם כישלון ועידת קמפ-דייוויד ושנמשך במשך השנתיים הראשונות של אנתפאדת אל-אקצא (2002-2000). הפרויקט, ביוזמתו של מירון בנבנשתי ובראשותו, כינס קבוצה של חוקרים צעירים בעלי חשיבה חדשנית, ואלה ניסו איש איש בתחומו לבחון את דמותו של הבוקר למחרת. התוצאה היא פסיפס מרתק של מאמרים המציב ראי בפני החברה הישראלית וחושף את העיוותים הרבים שגורם לה מצב החירום המתמשך.

 

הבוקר למחרת אינו נתפס כנקודת שבר מהפכנית, כימות המשיח, אלא כתהליך הנעוץ בהווה. למרות מעגל האלימות שליווה את הפרויקט ושהרחיק את תקוות השלום, מסיקים המאמרים בקובץ זה כי כל רכיביו של המצב החדש קיימים כבר כעת, וכי באור שיפציע בבוקר למחרת ייראו תווי הנוף המוכרים בהירים וחדים יותר.

 

המחברים: תמר אחירון-פרומקין, סיגל בן-פורת, ניראון חשאי, סופיאן כבהא, אשר כהן, הלל כהן, חגי כץ, דניאל לוין, שמעון מלכה, אילן סבן, מיכאל פייגה, ג'קי פלדמן, רון פרומקין,

ארז צפדיה, מירי רוזמרין

{/tabs}

ביקורות של חברי מועדון הקוראים:

על ספר זה לא נכתבה עדיין חוות דעת
יש להתחבר על מנת לחוות דעה על הספר
עודכנו לאחרונה: שני, 24 אפריל 2017 05:20

הרשמה לקבלת עדכונים

חיפוש באתר

חיפוש מתקדם