הדפסהמייל

רשימות חורף על רשמי קיץ; כתבים מן המחתרת

מחיר: ₪63.20
שאל שאלה על אודות הספר

גב הספר

בספר זה מובאות בכפיפה אחת שתי יצירות רבות חיוניות של דוסטוייבסקי, שזמן כתיבתן הוא ראשית שנות השישים של המאה ה־ 19 . לשתי היצירות נודעת חשיבות בהתפתחותו הספרותית וההגותית של דוסטוייבסקי, כמו־כן הן משקפות את נסיבות חייו הדרמטיות. ביצירה 'רשימות חורף על רשמי קיץ', המתורגמת כאן לראשונה לעברית, מעלה המחבר את התרשמויותיו מביקוריו במערב ובמרכז אירופה תוך בדיקה־השוואה עם רוסיה מולדתו.

דוסטוייבסקי הוא תייר־מבקר של תרבות אירופה, והתבוננותו משקפת את המאבק האידיאולוגי העיקרי של רוסיה בתקופתו — סלבופילים מול מערבנים. מחלוקת אידיאולוגית זו היא עדיין רבת־השפעה ברוסיה, ובלעדיה אין להבין את המתרחש בה היום.

'כתבים מן המחתרת' היא יצירה מרתקת — טקסט־יסוד לכל הספרות המודרנית. אין להבין את קפקא, מוסיל, פרוסט ואחרים מספרות אירופה וכן את ברנר מספרותנו, ללא קריאה מעמיקה של יצירה זו. במרכז עומדת 'סוגיית האדם' הכן, המתלבט, המודע למעשיו ולחולשותיו שאינו

מוצא פתרון למצוקתו הקיומית.

ליצירות הללו נוספה מסת־מבוא נרחבת מאת דימיטרי סגל, פרופסור לספרות רוסית באוניברסיטה העברית בירושלים, המאפשרת, לראשונה בעברית, להבין את הקשר ההדוק בין ספרות לחיים אצל דוסטוייבסקי. בעל המסה גם הוסיף הערות רבות ומאירות המאפשרות להבין את הרקע ההיסטורי והתרבותי של הכתבים הכלולים בספר.

עמלו על התרגום

תרגם מרוסית: גרשון חזנוב
מבוא, הערות ועריכה מדעית - דימיטרי סגל

ביקורות של חברי מועדון הקוראים:

על ספר זה לא נכתבה עדיין חוות דעת
יש להתחבר על מנת לחוות דעה על הספר
עודכנו לאחרונה: ראשון, 30 אפריל 2017 07:01

הרשמה לקבלת עדכונים

חיפוש באתר

חיפוש מתקדם