הדפסהמייל

אנשי שאר רוח

מחיר ליחידה (piece): ₪71.20
שאל שאלה על אודות הספר

תוכן העניינים

-          מולדת החשמל

-          מורת החולות

-          הכינור המוסקבאי

-          הבן השלישי

-          פרו

-          אנשי שאר רוח

-          אויב חסר נשמה

-          אפרודיטה

-          השיבה

-          אוליה

-          אהבת מולדת או מסעו של דרור

-          "...חייתי את חיי": תאריכי יסוד בחייו וביצירתו של א. פ. פלאטונוב

מתוך אחרית הדבר - נטליה קורנינקו

אנדרי פלאטונוביץ' פלאטונוב (שם משפחתו האמיתי: קְלימֵנְטוב) נולד בֿ16 באוגוסט (28 באוגוסט לפי הלוח החדש) 1899 בווֹרוֹנֶז' (עיירת הפרוורים יאמְסְקאיה).

שם אביו של הסופר לעתיד – פלאטון פירְסוֹביץ' קלימנטוב – קטראי, מסגר בסדנאות הרכבות בוורונז', ממציא אוטודידקט מוכשר, עלה לא אחת על דפיהם של עיתוני המחוז.

ב- 1920 פלאטונוב נוטל חלק מטעמה של ברית הסופרים הפרולטריים בוורונז' בעבודתה של הוועידה הכלֿרוסית הראשונה לסופרים הפרולטריים (מוסקבה). לשאלתו של טופס הוועידה: "לאילו זרמים ספרותיים הינך משתייך או חש קרבה?" – ישיב: "לאף אחד, לי זרם משלי".

בֿ1921-1922 משמש פלאטונוב כנשיאה של ועדת החירום למאבק בבצורת במחוז וורונז' (הרעב של 1921 עלה באימיו על הרעב הנורא ועל הבצורת של 1891, ועל כך הודיע השירות הסטטיסטי מעל דפי העיתונים של וורונז'). החל ממאי 1923 הוא מועסק במנהלת הקרקעות המחוזית של וורונז' במשרת האחראי להשקיית המחוז וכמנהל העבודות לחִשמולו של המשק החקלאי. הסופר יפרש את יציאתו מן הספרות אל החיים באוטוביוגרפיה שיחבר בֿ1924: "הבצורת של 1921 הותירה בי רושם אדיר מנשוא, ובהיותי טכנאי, לא יכול הייתי כבר לעסוק בצפייה – בספרות."

ללא אשליות קיבל פלאטונוב את הנהגת הנ.א.פ.,בזהותו בקרבו את מסורותיה הקודמות של החברה, הבנויה לפי תבנית "האורגניזם", "הציוויליזציה המנצלת" (כביטויו של נ. פ. פיוֹדוֹרוֹב).

מרוסית: רומן וטר

תרגם מרוסית: רומן וטר

אחרית דבר: נטליה קורנינקו


ביקורות של חברי מועדון הקוראים:

על ספר זה לא נכתבה עדיין חוות דעת
יש להתחבר על מנת לחוות דעה על הספר
עודכנו לאחרונה: ראשון, 30 אפריל 2017 07:01

הרשמה לקבלת עדכונים

חיפוש באתר

חיפוש מתקדם