הדפסהמייל

אל אובטאן וסיפורים יפואיים אחרים

מחיר: ₪59.20
שאל שאלה על אודות הספר

גב הספר

דייג ערבי יפואי המתנדב לצבא האנגלי במלחמת העולם השנייה, מבריח סמים יפואי המסתובב ברחבי המַשְׁרֶק שבאותה תקופה גבולותיו מטושטשים, אנגלים, ערבים ויהודים בפלשתיין המנדטורית, הם גיבורי הקובץ הזה המתאר עולם ריאליסטי שתמיד נוגע בשוליו באותו עולם מסתורי שאנחנו לא יודעים כיצד להתייחס אליו. הסיפורים לוקחים אותנו אל יפו של הימים ההם ואל אנשיה וגורמים לנו לא רק להבין, אלא גם לחוש את מה שהאנשים האלה חשו, אנו כמעט נוגעים ומריחים את בני האדם ואת סביבתם, את יפו עם העגלות ועם מוכרי הסחלֶבּ, את הנמל והרוח המלוחה של הים, אנחנו נכנסים לעולמו של יוסי גרנובסקי כי הוא משחזר לנו את העולם שהוא אוהב. את העבר שלנו, של כולנו, ערבים ויהודים. עבר שאנו לא מכירים ולכן לא אוהבים, ושאחרי קריאת ספר זה, נדע להעריך יותר כחלק מן המורשת המשותפת שלנו.

 

יוסי גרנובסקי נולד בתל אביב, גר ביפו. עורך כתב העת הספרותי-פוליטי "מטען", ממייסדי קבוצת "מטען" שבה חברים יוצרים יפואיים, משוררים וסופרים הכותבים בעברית, ערבית ו"יפאווית".

ספריו הקודמים: "האיש שגר מתחת לסירה" (הוצאת עמדה/ביתן, 2004), "פנייך ולא הירח, יפו!" (ביחד עם יוסף עספור, הוצאת מטען – כן, הינשוף, 2005).

 

 

 

ביקורות של חברי מועדון הקוראים:

על ספר זה לא נכתבה עדיין חוות דעת
יש להתחבר על מנת לחוות דעה על הספר
עודכנו לאחרונה: רביעי, 29 מרץ 2017 09:14

הרשמה לקבלת עדכונים

חיפוש באתר

חיפוש מתקדם